Naukowcy ze Szwajcarii stworzyli szczepionkę, która uwolni ludzi od alergii na koty

Męzczyzna na łóżku z kotem

Kochasz koty, ale niestety – spotkanie z nimi wywołuje u ciebie reakcję alergiczną? Mamy dobrą wiadomość!

Zespół naukowców ze szwajcarskiej firmy HypoPet opracował szczepionkę do walki z białkiem produkowanym przez koty, o nazwie Fel d 1. To właśnie ono wywołuje reakcje alergiczne. Po przeanalizowaniu danych z czterech oddzielnych badań, w który udział wzięło łącznie 54 kotów, naukowcy potwierdzili skuteczność antidotum.

Szczepionka HypoCat wytwarza przeciwciała, które neutralizują alergen Fel d 1 produkowany przez koci organizm. Dzięki temu osoby z alergią na koty mogłyby uniknąć typowych reakcji, jak wysypka, przekrwienie błony śluzowej nosa, czy podrażnione oczy, a także obniżyć ryzyko zaostrzenia astmy lub rozwoju przewlekłych problemów oddechowych.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Szczepionka nadal jest w fazie badań rejestracyjnych, trwają także dyskusje z europejskimi i amerykańskimi organami regulacyjnymi. Jeśli wszystko się powiedzie, szczepionka zostanie wprowadzona na rynek, ratując życie wszystkim kocim miłośnikom!

2.5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News