10 hiszpańskojęzycznych filmów i seriali, które warto obejrzeć

Top10 filmów i seriali hiszpańskojęzycznych na Netflixie i HBO

Platformy typu Netflix czy HBO Go znacznie ułatwiły dostęp do legalnej kultury. Co jednak wybrać, kiedy do wyboru mamy tysiące produkcji? Polecamy Wam 10 wartych uwagi hiszpańskojęzycznych filmów i seriali, w których na pewno nie usłyszycie Despacito.

1. Contratiempo

Mistrzowski, trzymający w napięciu, hiszpański thriller. Młody, przystojny biznesmen. Ciekawska adwokat. Skrzywdzony ojciec. I piękna kobieta. Adrian zostaje aresztowany za zabójstwo swojej kochanki, Laury. Co, jednak jeśli w pokoju hotelowym był ktoś oprócz nich? Mecenas Virginia, która zresztą nigdy nie przegrywa spraw, spróbuje dowieść jego niewinności. Film kręci się wokół retrospekcji głównego bohatera, a zakończenie, którego nie jesteśmy w stanie domyślić się aż do samego końca, wgniata w fotel.

Dostępny na Netflix

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


2. Velvet

Przenosimy się do Hiszpanii, w lata 50 XX wieku. Poznajemy Alberto, syna właściciela szanowanego domu mody Velvet. Co się stanie, kiedy odziedziczy ten rodzinny majątek? I jak rozwinie się romans z piękną krawcową Aną, którego nie popierają rodziny ani jednej i drugiej strony?

Dostępny na Netflix

3. La casa de papel / Dom z papieru

Po obejrzeniu tego serialu nazwy stolic już nigdy nie będą Wam się kojarzyły tak samo. Czy skok wykonany przez gang złożony z ośmiu różnych przestępców kierowanych przez jednego Profesora ma szansę się udać? Tym bardziej, kiedy zamierzają do cna okraść Królewską Mennicę Hiszpańską?

Dostępny na Netflix

4. El Tiempo entre costuras / Krawcowa z Madrytu

Sira Quiroga to młoda modystka, która przyucza się do zawodu szwaczki w Madrycie. Jej życie wywraca się jednak do góry nogami po przeprowadzce ze swoją nową miłością do Tangeru. W wyniku wielu komplikacji główna bohaterka zostaje wplątana w intrygę szpiegowską. Czy w takim razie wyjazd z kraju był dobrą decyzją? Tym bardziej, kiedy Hiszpania stoi u progu wojny domowej?

5. Las chicas del cable / Telefonistki

Madryt, lata 20. Przedstawiamy wam, pracujące w centrali telefonicznej, cztery bohaterki o skrajnie różnych charakterach. Jednak każda z nich chciałaby być traktowana na równi z mężczyznami i dąży do tego na swój własny sposób. Serial mocno porusza problem praw kobiet w Hiszpanii w tamtych czasach. Oprócz tego bardzo na plus są świetnie dopracowane kadry, klimatyczny soundtrack oraz fantastyczne kostiumy.

Dostępny na Netflix

6. Gran Hotel

Największą motywacją do zemsty bywa niewiedza. Młody mężczyzna dzięki oszustwie zatrudnia się jako kelner w znanym hotelu. Za cel nadrzędny postanawia odkryć tajemnicę zniknięcia swojej siostry. Nie spodziewa się jednak, że spotka tam miłość swojego życia. Tylko co zrobi, jeśli okaże się ona córką właścicieli hotelu?

Dostępny na Netflix

7. Queen of the South

Po morderstwie swojego narzeczonego w Meksyku Teresa musi uciekać do USA, gdzie znajomy wprowadza ją w świat handlarzy narkotyków. Od początku jej cel jest jeden- zostać szefową kartelu. Biorą pod uwagę brak doświadczenia oraz fakt, że na jej życie czyha kilka znaczących osób, pytanie pozostaje jedno. Czy to jest wykonalne?

Dostępny na Netflix

8. Sé quién eres / Wiem, kim jesteś

Juan Elias to jeden z najlepszych hiszpańskich adwokatów. Jego popisową sztuczką jest wykorzystywanie amnezji jako wymówki dla zbrodni. Niestety, nie pomoże mu to udowodnić swojej niewinności, kiedy w wypadku samochodowym sam straci pamięć. Tym bardziej, kiedy zostaje oskarżony o zamordowanie swojej siostrzenicy Anny. Wydaje mi się, że sprawy nie ułatwi też fakt, że pamięta go oskarżycielka, występująca od strony rodziny ofiary.

Dostępny na nc+GO.

9. El Cuerpo / Trup

Po co ktoś miałby kraść ciało kobiety z kostnicy? I dlaczego ochroniarz uciekał ze szpitala w takim popłochu? Detektyw Jaime Peña z pewnością będzie miał przy tym śledztwie ręce pełne roboty. Każdy chciałby w końcu wiedzieć, kto zabił. Tylko trochę ciężej jednak może być, dojść do tego bez ofiary. Trup to zdecydowanie jeden z tych thrillerów, w których nie można narzekać na brak zwrotów akcji.

Dostępny na Netflix

10. Élite / Elita

Główni bohaterowie to uczniowie prestiżowej szkoły. Co jednak stanie się, kiedy do elitarnego towarzystwa dołączy trójka z prowincji? Czy to właśnie któreś z nich wpłynie na tragedię, do której dojdzie na balu? Serial nakręcony jest o tyle ciekawie, że oprócz trzymającej w napięciu fabuły, poruszane są też w nim dramaty codziennego życia nastolatków. W mistrzowski sposób pokazuje jak bagatelizowanie burzliwego okresu dojrzewania przez społeczeństwo, może mieć tragiczne skutki.

Dostępny na Netflix

A może wy macie jakieś ulubione hiszpańskie produkcje, o których nie wspomnieliśmy wyżej? Dajcie znać!

Autorka artykułu: Hanna Gnatowska

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News