Bohemian Rhapsody, The Kominsky Method, Roma, Narodziny Gwiazdy. Pełna lista zwycięzców Złotych Globów 2019

Kadry z filmów, które wygrały Złoty Glob

Corocznie Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej rozdaje nagrody filmowe, czyli Złote Globy. Kto zwyciężył w 76. edycji tego plebiscytu?

Pierwsza ceremonia wręczenia Złotych Globów obyła się w styczniu 1944 roku. Jesteśmy świeżo po emocjach rozdania nagród w ramach tegorocznej edycji i mamy dla Was pełną listę nominacji i wygranych! Za kogo trzymaliście kciuki?

Najlepszy film — Dramat

  • Black Panther
  • BlacKkKlansman
  • Bohemian Rhapsody – ZWYCIĘZCA
  • If Beale Street Could Talk
  • A Star Is Born

Najlepszy film — Komedia lub Musical

  • Crazy Rich Asians
  • The Favourite
  • Green Book – ZWYCIĘZCA
  • Mary Poppins Returns
  • Vice

Najlepszy aktor — Dramat

  • Bradley Cooper A Star Is Born
  • Willem Dafoe – At Eternity’s Gate
  • Lucas Hedges – Boy Erased
  • Rami Malek – Bohemian Rhapsody – ZWYCIĘZCA
  • John David Washington – BlacKkKlansman

Najlepsza aktorka — Dramat

  • Glenn Close – The Wife – ZWYCIĘZCA
  • Lady Gaga – A Star Is Born
  • Nicole Kidman – Destroyer
  • Melissa McCarthy – Can You Ever Forgive Me?
  • Rosamund Pike – A Private War

Najlepszy aktor — Komedia lub Musical

  • Christian Bale – Vice – ZWYCIĘZCA
  • Lin Manuel Miranda Mary Poppins Returns
  • Viggo Mortensen – Green Book
  • Robert Redford – The Old Man & the Gun
  • John C. Reilly – Stan & Ollie

Najlepsza aktorka — Komedia lub Musical

  • Emily Blunt – Mary Poppins Returns
  • Olivia Colman, The Favourite – ZWYCIĘZCA
  • Elsie Fisher – Eighth Grade
  • Charlize Theron – Tully
  • Constance Wu – Crazy Rich Asians

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Mahershala Ali – Green Book – ZWYCIĘZCA
  • Timothée Chalamet – Beautiful Boy
  • Adam Driver – BlacKkKlansman
  • Richard E. Grant – Can You Ever Forgive Me?
  • Sam Rockwell – Vice

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Amy Adams – Vice
  • Claire Foy – First Man
  • Regina King – If Beale Street Could Talk – ZWYCIĘZCA
  • Emma Stone – The Favourite
  • Rachel Weisz – The Favourite

Najlepszy reżyser

  • Bradley Cooper – A Star Is Born
  • Alfonso Cuarón – Roma – ZWYCIĘZCA
  • Peter Farrelly – Green Book
  • Spike Lee – BlacKkKlansman
  • Adam McKay – Vice

Najlepszy scenariusz

  • Alfonso Cuarón – Roma
  • Deborah Davis and Tony McNamara – The Favourite
  • Barry Jenkins – If Beale Street Could Talk
  • Adam McKay – Vice
  • Peter Farrelly, Nick Vallelonga, Brian Currie – Green Book – ZWYCIĘZCA

Najlepsza animacja

  • Incredibles 2
  • Isle of Dogs
  • Mirai
  • Ralph Breaks the Internet
  • Spider-Man: Into the Spider-Verse – ZWYCIĘZCA

Najlepszy nieanglojęzyczny film

  • Capernaum
  • Girl
  • Never Look Away
  • Roma – ZWYCIĘZCA
  • Shoplifters

Najlepszy serial — Dramat

  • The Americans – ZWYCIĘZCA
  • Bodyguard
  • Homecoming
  • Killing Eve
  • Pose

Najlepszy serial — Komedia lub Musical

  • Barry
  • Kidding
  • The Good Place
  • The Kominsky Method – ZWYCIĘZCA
  • The Marvelous Mrs. Maisel

Najlepszy miniserial lub film wyprodukowany dla telewizji

  • The Alienist
  • The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story – ZWYCIĘZCA
  • Escape at Dannemora
  • Sharp Objects
  • A Very English Scandal

Najlepszy aktor serialowy — Dramat

  • Jason Bateman – Ozark
  • Stephan James – Homecoming
  • Richard Madden – Bodyguard – ZWYCIĘZCA
  • Billy Porter – Pose
  • Matthew Rhys – The Americans

Najlepsza aktorka serialowa — Dramat

  • Caitriona Balfe – Outlander
  • Elisabeth Moss- The Handmaid’s Tale
  • Sandra Oh – Killing Eve – ZWYCIĘZCA
  • Julia Roberts – Homecoming
  • Keri Russell – The Americans

Najlepszy aktor serialowy — Komedia lub Musical

  • Sacha Baron Cohen – Who Is America
  • Jim Carrey – Kidding
  • Michael Douglas – The Kominsky Method – ZWYCIĘZCA
  • Donald Glover – Atlanta
  • Bill Hader – Barry

Najlepsza aktorka serialowa — Komedia lub Musical

  • Kristen Bell – The Good Place
  • Candice Bergen – Murphy Brown
  • Alison Brie – Glow
  • Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel – ZWYCIĘZCA
  • Debra Messing – Will & Grace

Najlepszy aktor — miniserial lub film wyprodukowany dla telewizji

  • Antonio Banderas – Genius: Picasso
  • Daniel Bruhl – The Alienist
  • Darren Criss – The Assassination of Gianni Versace: American Crime StoryZWYCIĘZCA
  • Benedict Cumberbatch – Patrick Melrose
  • Hugh Grant – A Very English Scandal

Najlepsza aktorka — miniserial lub film wyprodukowany dla telewizji

  • Amy Adams – Sharp Objects
  • Patricia Arquette – Escape at Dannemora – ZWYCIĘZCA
  • Connie Britton – Dirty John
  • Laura Dern – The Tale
  • Regina King – Seven Seconds

Najlepszy aktor drugoplanowy — miniserial lub film wyprodukowany dla telewizji

  • Alan Arkin – The Kominsky Method
  • Kieran Culkin – Succession
  • Edgar Ramirez – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
  • Ben Whishaw – A Very English Scandal – ZWYCIĘZCA
  • Henry Winkler – Barry

Najlepsza aktorka drugoplanowa — miniserial lub film wyprodukowany dla telewizji

  • Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel
  • Patricia Clarkson, Sharp Objects ZWYCIĘZCA
  • Penelope Cruz, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
  • Thandie Newton, Westworld
  • Yvonne Strahovski, The Handmaid’s Tale

Najlepsza filmowa ścieżka dźwiękowa

  • Marco Beltrami – A Quiet Place
  • Alexandre Desplat – Isle of Dogs
  • Ludwig Göransson – Black Panther
  • Justin Hurwitz – First Man – ZWYCIĘZCA
  • Marc Shaiman – Mary Poppins Returns

Najlepsza utwór ze ścieżki dźwiękowej do filmu

  • All the Stars – Black Panther
  • Girl in the Movies – Dumplin’
  • Requiem for a Private War – A Private War
  • Revelation – Boy Erased
  • Shallow – A Star Is Born – ZWYCIĘZCA
Komentarze
Bohemian Rhapsody, The Kominsky Method, Roma, Narodziny Gwiazdy. Pełna lista zwycięzców Złotych Globów 2019
Oceń artykuł