Zofia Nalepa: I don’t know what am I

Projekt zaczął się w głowie artystki wizualnej Zofii Nalepy z inspiracji pracami Zuzanny Olszewskiej – studentki 2 roku Katedry Mody na warszawskim ASP.  Projekty Zuzanny opowiadają o relacji ubrań z ciałem, mają prowadzić dialog z osobą, która je nosi – być czymś więcej, niż materiałem dającym ciepło ciepłem i zakrywającym nagość. 

Zofia pracuję w podobny sposób: intuicyjnie łączy miejsca, ludzi i opowieści, które chcę przekazać, by stworzyć dialog emocjonalny z odbiorcą za pomocą obrazu. Wykorzystuje do tego fotografię oraz video. Niedawno ukazał się jej teledysk do piosenki “Mgła” dla Szelest Records, który można obejrzeć na youtubie.

W „I don’t know what am I” Zofia zastanawia się nad separacją siebie prawdziwego od innych i odmiennością, która kryje się w ludziach, a którą trudno dostrzec na co dzień. Stawia pytanie: jakbyśmy wyglądali, gdybyśmy nie bali się być sobą? Czym byśmy się inspirowali gdybyśmy byli wolni od lęku przed osądami innych? Może tak jak w projektach Zuzanny nosilibyśmy swoje dziecięce koszmary jako sukienkę, płaszcz stworzony z myśli o ograniczającym nas umyśle, czy spódnicę inspirowaną ideą dwóch osób zamieszkujących jedno ciało.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dowiemy się tego tylko przez poznanie samych siebie.

Zdjęcia- Zofia Nalepa (@zofia_nalepa)
Projektantka- Zuzanna Olszewska (@zuzvnnv)
Stylistka- Alisa Styslavska (@elfyally)
MUA- Karolina Trembińska (@samobojstwa)
Model- Fryderyk Kraszewski (@fryta_)
Modelki- Daria Pawłowska (@narikala.photomodel)
Lilianna Michniewicz (@lilaanie)

Zofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO3 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO1 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO4 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO2 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO7 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO8 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO10 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO5 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO6 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am IZofia Nalepa I dont know what am I Edytorial Magazyn HIRO9 scaled Zofia Nalepa: I don't know what am I

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News