Czy w Warszawie w końcu odbędzie się prawdziwy Fashion Week?

Dostaliśmy właśnie informację, że w październiku ruszy I edycja Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw. Wydarzenie zapowiadane jest jako część światowych tygodni mody pod patronatem M-B. Czy będzie to w końcu Fashion Week z prawdziwego zdarzenia?

Fashion Week będzie funkcjonował według schematu znanego na całym świecie. Oznacza to, że projektanci i marki zorganizują swoje pokazy w tym samym czasie i w ramach jednego wydarzenia. Podczas pierwszej edycji zostaną zaprezentowane kolekcje wiosna/lato 2017.

–Każdy z uczestników organizuje pokaz we własnym zakresie. Może współpracować ze swoimi sponsorami, zaprosić własną publiczność i zależnie od preferencji – wybrać na miejsce pokazu główną przestrzeń MBFWW lub wybraną przez siebie lokalizację – o wyjaśnia Ania Terej, dyrektor Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Organizatorzy mają nadzieję, że warszawski tydzień mody będzie spełniał podobną rolę co imprezy organizowane w Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku czy Paryżu. Oprócz pokazów przewidziane są też spotkania, warsztaty i imprezy towarzyszące.

Co więcej, biorące udział w MBFWW kolekcje i marki zaprezentowane zostaną w międzynarodowym portalu prasowym Mercedes-Benz Fashion Newsroom. Kolejną, ważną korzyścią jest platforma wymiany projektantów – The International Designer Exchange Program adresowana do modowych start-upów oraz studentów, którzy mają szansę na pokaz podczas dowolnego tygodnia mody na świecie odbywającego się pod patronatem Mercedes-Benz.

Sprawdziliśmy i wszystko wygląda poważnie. Mamy więc nadzieję, że nie będzie to kolejne “fashionweekopodobne” wydarzenie, których nagromadziło się w Polsce już kilka, a impreza okaże się równie ekscytująca co obietnice organizatorów. Chcielibyśmy, aby powstał w końcu w Warszawie Fashion Week z prawdziwego zdarzenia. Czy to już? Przekonamy się niedługo.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News