W nowej aktualizacji iOSa pojawiło się emoji kropli krwi symbolizujące okres

Emoji przedsdtawiające kroplę krwi

W kolejnej aktualizacji 13. wersji iOSa, czyli 13.2 Apple dodało prawie 400 nowych emotikonek.

O części nowych emoji już pisaliśmy kilka tygodni temu, możecie przeczytać tutaj: Nowe emoji coraz bliżej. W kolejnej wersji systemu iOS pojawi się 230 nowych ikonek. Mimo to, biorąc pod uwagę zawrotną liczbę nowych ikonek, część mogła umknąć waszej uwadze. Mowa tu szczególnie o emotikonie przedstawiającej kroplę krwi.

Organizacja, która promuje prawa dzieci oraz równość dziewcząt – Plan International UK, napisała na Twitterze: Czas świętować przybycie emoji z kroplą krwi! Emoji symbolizujące okres ułatwi kobietom i dziewczętom rozmawianie o okresie i pomoże przełamać jego piętno.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Naturalnie emoji przedstawiające czerwoną kroplę można interpretować na wiele sposobów, ale ten zaproponowany przez International UK wydaje się być strzałem w dziesiątkę. W końcu każda kobieta wie, że do tej pory mówienie o okresie przy pomocy emotikon graniczyło z cudem. Drogie Panie, jakich emoji do tej pory używałyście, żeby zobrazować okres?

Pełną listę nowych ikon możecie znaleźć tutaj.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News