VHS Hell, Czyste Obrazy i Milczenie Polskich Owiec: Cinemaforum 2017

Zbliżenie na twarz dziewczyny

16. edycja festiwalu CINEMAFORUM, prezentującego najlepsze filmy krótkometrażowe, odbędzie się w dniach 8-12 listopada w Kinotece oraz w kinie Jack’s na ul. Brackiej. Wstęp na wszystkie projekcje festiwalowe jest bezpłatny. Prezentujemy program pokazów specjalnych i wydarzeń towarzyszących.

CINEMAFORUM 2017 to nie tylko najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata, ale także bogaty program edukacyjny. Warsztaty i masterclassy, z których festiwal był znany do tej pory, uzupełni program edukacji profesjonalnej INTERFILMLAB.

Jest on poświęcony zagadnieniom rynku filmowego, produkcji, dystrybucji i promocji filmów. Wykłady i warsztaty odbędą się w dniach 8-10 listopada w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na warsztaty obowiązują zapisy, wstęp na wykłady jest wolny. Tegorocznym gościem CINEMAFORUM będzie Mia Bays z wykładem Finansowanie filmów mikrobudżetowych oraz specyfika ich produkcji (Kinoteka, 9.11, godz. 19:00). Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu Creativity Talks w partnerstwie z British Council.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Czytaj również: CINEMAFORUM: krótkie metraże, które musicie obejrzeć

CINEMAFORUM w ramach pokazów specjalnych pokaże wyjątkowy film Milczenie Polskich Owiec, Macieja Stuhra. Aktor debiutuje w roli reżysera i scenarzysty. Po raz pierwszy w historii warszawskiej Akademii Teatralnej jej wykładowca zrealizował wraz ze swoimi studentami krótkometrażowy film fabularny. Pokaz specjalny Milczenia Polskich Owiec odbędzie się w niedzielę 12.11, godz. 16:00. Po projekcji spotkanie z Maciejem Stuhrem.

W tym roku CINEMAFORUM zaprezentuje osobną sekcję zatytułowaną Czyste obrazy. Nie grupuje ona wcale tytułów gorszych, niż te z konkursu głównego, lecz jedynie utwory odmienne. Są to obrazy ze wszystkich stron świata, oryginalne i osobliwe, tworzące swoisty bazar różnorodności, na którym każdy z kinomanów może poczynić dla siebie indywidualne odkrycia. Staraliśmy się znaleźć do sekcji tej filmy o szczególnie intrygującej formie, opowiadane przede wszystkim obrazem (stąd jej tytuł), rzadko, jeśli w ogóle, posiłkujące się dialogiem. Udowadniają one, jak wiele powiedzieć można w krótkim filmie za pomocą samych obrazów i dźwięków oraz jak intrygujące filmowe uniwersa za sprawą tych środków wykreować. Pokazy odbędą się 9 listopada w Kinotece.

VHS HELL to pokazy filmów klasy B i jednocześnie nostalgiczny hołd dla kina grindhouse spod znaku double feature i polskiej rzeczywistości przełomu lat 80. i 90. Można będzie przypomnieć sobie czasy, kiedy po upadku komunizmu na osiedlach zaczęły rządzić wypożyczalnie wideo, a wszyscy bezkrytycznie zachłystywali się Zachodem. Widzowie mogą przygotować się na filmy zapomniane, absurdalnie nakręcone, tandetne i niesmaczne, a jednocześnie fascynujące. Ekia VHS HELL przygotowała dla widzów CINEMAFORUM dwie obskurne perły ze swojej bogatej kolekcji VHS, czyli Cy Warriot w reżyserii Giannetto de Rossi (10.11, godz 22:00, Jack’s Cinema, ul. Bracka 18) oraz The Divine Enforcer w reżyserii Robert Rundle (11.11, godz. 23:00, Kinoteka).

https://www.youtube.com/watch?v=fjzH0Q2Qp4w

16. Międzynarodowe Forum Filmów Niezależnych CINEMAFORUM odbędzie się 8-12.11.2017 w Kinotece i kinie Jack’s w Warszawie. Wstęp na wszystkie projekcje festiwalowe jest bezpłatny.

Plakat promujący wydarzenie VHS HELL

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News