Nowa kolekcja Vault by Vans powstała we współpracy z producentem aparatów fotograficznych Leica. Jej bohaterem jest Ray Barbee – powiedzieć o nim, że jest fotografem, byłoby o wiele za mało. Jest skaterem, fotografem, muzykiem, człowiekiem renesansu, który interesuje się wieloma aspektami życia i sztuki. Ta współpraca jest celebracją kreatywności i zaowocowała powstaniem limitowanej edycji butów, ubrań i aparatu fotograficznego Leica ozdobionego legendarną szachownicą Vansa.

Ray Barbee – skate, fotografia i muzyka

Ray urodził się w San Jose w Kalifornii w 1971 roku. Jest jednym z pierwszych skateboardzistów, którzy wprowadzili deskorolkę na ulicę popularyzując freestyle oraz triki flat ground. Został pro skaterem już w 1989 roku, zaledwie sześć lat po tym, jak zaczął jeździć na deskorolce. Obserwował pracę fotografów deskorolkowych w swoim środowisku. Zainspirowany kadrami i energią ich zdjęć, też zapragnął fotografować, ale również wywoływać swoje zdjęcia. Mówi, że proces tworzenia zdjęcia nie kończy się na pstryknięciu migawki, ale można je również obrabiać podczas wywoływania. Tworzy głównie fotografie czarno-białe łączące unikalne aspekty fotografii artystycznej z dynamiką skateboardingu.

Vault by Vans x Ray Barbee „Capturing the Journey”

W tym sezonie Vans przedstawia kolekcję Vault by Vans x Ray Barbee „Capturing the Journey”, która celebruje kreatywność, wprowadzając charakterystyczny skateboardowy pierwiastek Vans we współpracy z wyrafinowaną marką sprzętu fotograficznego, Leica Camera AG. Legenda marki Leica opiera się na wieloletniej tradycji doskonałej jakości, i wzornictwa przemysłowego w połączeniu z innowacyjnymi technologiami. Sprzęt Leica posłużył wielu wyśmienitym fotografom do stworzenia ikonicznych zdjęć, które zna każdy z nas, choćby reprodukowana na milionach koszulek fota komendanta Che Guevary. Dzisiaj sprzętu Leica używa również Ray Barbee, profesjonalny sportowiec Vans, zawodowy skateboardzista, który łączy swoje pasje utrwalając je na zdjęciach.

Kolory i detale Vans x Ray Barbee x Leica

Do stworzenia kolekcji Vault by Vans x Ray Barbee „Capturing the Journey” Ray użył wyraźnej palety kolorów korzystając z własnych doświadczeń jako pionier skateboardingu lat 90. i początku 2000 r. Kolory tej kolekcji to: jasno niebieski, brązowy z burgundem i ciemnym morskim odcieniem. Ukłonem w stronę tradycji klasycznych modeli Vans, jest wykonanie wszystkich cholewek butów z kolekcji z zamszu i płótna.

Jak w większości dedykowanych kolekcji dodano też detale zaprojektowane przez jej twórcę. OG Authentic LX i każdy model, stworzony we współpracy z Rayem, posiada jego cytat wyhaftowany na lewym bucie, który brzmi: „The joy is in capturing the journey.”. Jako ukłon w stronę uwielbianego przez niego aparatu fotograficznego, na prawym bucie znajduje się niemiecki cytat Ernsta Leitza (LEItz CAmera – LEICA) – „Ich entscheide hiermit: es wird riskiert” („Zdecydowałem: należy podjąć ryzyko”) co zapoczątkowało produkcję pierwszego aparatu Leica I w 1924 roku. Drukowane, wypukłe czerwone kropki na podeszwie i czerwone oczka do sznurówek u góry oraz zakończenia sznurówek są wyrazem uznania dla minimalistycznego, kultowego logo Leica.

buty błękitne vans

Vans Vault Ray Barbee Leica Magazyn HIRO 15 Kolekcja Vault by Vans x Ray Barbee „Capturing the Journey” – celebruje kreatywność

vault vans ray barbee leica

Elementy kolekcji Vans x Ray Barbee x Leica

Oprócz butów w kolekcji znajduje się odzież – wszystkie modele to ubrania, które Ray nosi i kocha na co dzień. Kurtka Vault by Vans x Ray Barbee „Capturing the Journey” typu Station Jacket z bawełnianego twillu jest inspirowana jedną z jego ulubionych kurtek: o klasycznym kroju, z bocznymi kieszeniami, metalowym zamkiem błyskawicznym i zatrzaskami, a także podpisem Ray’a na karku. Dopasowana, bawełniana koszulka z krótkim rękawem Vault by Vans w kolorze aquatic, a także koszulka z długim rękawem i sweter posiadają nadruki ze zdjęciami Raya, które zostaną zaprezentowane na wyjątkowej wystawie w Leica Gallery Los Angeles. Pozostałe modele obuwia w kolekcji to OG Slip-On LX, OG Old Skool LX i OG SK8-Hi LX.

Kolekcja Vault by Vans x Ray Barbee „Capturing the Journey” jest dostępna w wybranych salonach Vault by Vans. Aby uzyskać więcej informacji, gdzie zakupić kolekcję, odwiedź The Drop List kalendarz najbardziej ekskluzywnych produktów Vans.

 

Aparat Leica D-Lux 7 Vans x Ray Barbee

W ramach projektu powstała aparat fotograficzny w limitowanej edycji: Leica D-Lux 7 Vans x Ray Barbee. Ten niezwykły aparat pokryty kultowym wzorem szachownicy Vansa. Na górnej części korpusu aparatu znajduje się podpis Ray’a Barbee, a także logo Vault by Vans. W zestawie znajduje się specjalnie zaprojektowany pasek do noszenia na szyi oraz pasujący worek, oba w odcieniu petrol blue. Limitowana edycja aparatu jest dostępna w sklepach Leica na całym świecie.

Firmy Leica nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla świata fotografii jest ona tym czym Mercedes dla branży motoryzacyjnej. Leica Camera AG to producent wysokiej klasy kamer i optyki sportowej, ale firma ma ogromne zasługi i doświadczenie w produkcji wielu rodzajów sprzętu optycznego. Legendarna reputacja marki Leica opiera się na wieloletniej tradycji, doskonałej jakości, niemieckiego rzemiosła i wzornictwa przemysłowego, w połączeniu z innowacyjnymi technologiami. Integralną częścią kultury marki jest różnorodność działań, które firma podejmuje na rzecz rozwoju fotografii. Oprócz Galerii Leica i Akademii Leica rozmieszczonych na całym świecie, istnieją też Leica Hall of Fame Award i Leica Oskar Barnack Award (LOBA), która obecnie jest uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych nagród.

Zobacz też: 10 kultowych telefonów, które mieliście

10 kultowych telefonów, które mieliście

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News