Vaughn – człowiek od załatwiania butów

Marzysz o butach, które już dawno przestano produkować? Chciałbyś kupić sneakery, których nigdzie nie możesz znaleźć albo ich cena jest wzięta z kosmosu? Dream Hotel, nieprzypadkowo tak się nazywający, wprowadził właśnie nową usługę, która rozwiąże twoje problemy – sneaker concierge.

Vaughn Davis, dyrektor obsługi gości w Dream Hotel w Nowym Jorku, został pierwszym profesjonalnym sneaker concierge. Jego praca polega na przygotowywaniu wymarzonego portfolio butów dla każdego z klientów hotelu. Usługa początkowo była przeznaczona tylko dla wyjątkowych gości zajmujących ponad dwustutrzydziestometrowy penthouse, jednak szybko zrobiła się tak popularna, że rozszerzono ją dla wszystkich odwiedzających Dream Hotel, a później także dla osób niebędących gośćmi.

nike-mag-1-2560

Wszystko zaczęło się kiedy vice-president Dream Hotel zażyczył sobie czwartej pary sneakersów. Vaughn, dzięki swoim kontaktom, zdobył wszystkie zamówione buty w przystępnych cenach. Co więcej, pracownikom pozwolono pracować w sneakersach i wszyscy goście zastanawiali się, jak to możliwe, że obsługa chodzi w najbardziej pożądanych parach. Wtedy zdecydowano się na stworzenie takiej usługi dla pensjonariuszy penthouse’u.

Jak zatem wygląda obsługa przez sneaker concierge? „Częścią usług hotelowych jest poznanie klienta. Budujemy jego profil i na jego podstawie przygotowujemy pięć par butów, odpowiadających temu, czekających na gościa w dniu przyjazdu” przyznaje Vaughn. Twierdzi też, że do tej pory nie było przypadku niezrealizowania zamówienia, chociaż zdarzyło się klientowi zapłacić znacznie wyższą cenę za Nike Air Mags, niż sneaker concierge początkowo przypuszczał. Cena w tym wypadku jest bardzo ważna. Vaughn nie chce, by klienci przepłacali za wymarzone pary. Jak mówi, „w takim wypadku mogą iść na Fight Club”.

sneaker con

Za skuteczność Vaughna w realizowaniu marzeń klientów odpowiadają jego szerokie koneksje. Jak sam przyznaje: „Mam znajomości na Florydzie i w Californii, i to właśnie tam realizuję większość zamówień”. Zyskuje je także dzięki gościom odwiedzającym hotel, do których należą między innymi prezesi największych marek czy artyści mający podpisane kontrakty z firmami. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych.

Co zaskakujące, klientami sneaker concierge są najczęściej prezesi wielkich korporacji. To oni zdecydowanie przodują w ilości zamawianych butów. Vaughn twierdzi, że wynika to z faktu, że nie mają oni czasu na szukanie tego typu butów. Dodatkowo, większość z nich dorastała w latach 90., kiedy to Michael Jordan był na fali popularności, dlatego ogromnym popytem cieszą się wśród nich właśnie Jordany. Innymi pożądanymi sneakerami są wspominane wcześniej Nike Air Mags oraz Buscemi 100MMs. Dla Vaughna jednak nie ma to znaczenia. On znajdzie dla ciebie każdy model, jaki tylko został kiedykolwiek wyprodukowany.

 

tekst | Karol Sobczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News