Up To Date Festival opublikował finałowe ogłoszenie. Do jubileuszowej edycji dołączyło 21 artystów

Ludzie bawiący się pod sceną

Do jubileuszowej edycji Up To Date Festival został jeszcze miesiąc z małym hakiem. Organizatorzy publikowali właśnie finałowe ogłoszenie! Kogo jeszcze będziemy mogli usłyszeć w Białymstoku?

10. edycja Up To Date Festival odbędzie się w dniach 5-8 wrześnina 2019. Wszystkie dotychczas opublikowane ogłoszenia możecie znaleźć tutaj. Jeśli nie macie jeszcze biletów, klikajcie na wydarzenie na Facebooku, by dowiedzieć się więcej.

A my nie zwlekamy, tylko prezentujemy Wam artystów, którzy dołączyli do składu tegorocznego Up To Date.

1. Kevin Richard Martin pres. Sirens live

Podczas Up To Date Festival zaprezentuje album zainspirowany traumatycznymi okolicznościami narodzin swojego pierwszego dziecka i wynikającymi z tego komplikacjami, których podczas porodu doświadczyła jego żona. Bezradność, jaką czuje ojciec i niepewność powodzenia kolejnych operacji to uczucia, które nie opuszczały Kevina Richarda podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, zostały odzwierciedlone w mrocznych, ambientowych utworach w projekcie Sirens, który w Białymstoku zostanie zaprezentowany na żywo.

Miejsce: Centralny Salon Ambientu

2. Akira Rabelais live

Kompozytor, poeta, programista i eksperymentator w dziedzinie multimediów. W lutym 2019 roku Rabelais wydał „CXVI” (za pośrednictwem Bookmat Editions). Na płycie podsumowującej całe lata działań twórczych usłyszymy owoce współpracy kompozytora m.in. z Benem Frostem, Haroldem Buddem, Biosphere, Kasselem Jaegerem. Płyta będąca opus magnum Rabelais’go we wrześniu zostanie zaprezentowana na żywo podczas Up To Date Festivalu.

Miejsce: Centralny Salon Ambientu

3. Isorinne live

Muzyka Isorinne nie tylko naszym zdaniem to jeden z najlepszych przykładów emocjonalnego, minimalistycznego ambientu najwyższych lotów. Będzie to pierwszy występ Isorinne w Polsce.

Miejsce: Centralny Salon Ambientu

4. Kelly Moran

Pochodząca z Nowego Jorku kompozytorka, producentka i multiinstrumentalistka. Jej muzyka obejmuje gatunki klasyczne, elektroniczne, minimalistyczne, jazzowe, impresjonistyczne i metalowe. W wielu swoich kompozycjach Moran wykorzystuje elektroniczne techniki muzyczne w połączeniu z pionierską techniką spreparowanego fortepianu autorstwa Johna Cage’a.

Miejsce: Centralny Salon Ambientu

5. Jan Rapowanie

Jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia. Urodzony w 1998 roku, Młody Wilk Popkillera dynamicznie rozwija się, nie tracąc charakterystycznego stylu. Jan-Rapowanie zyskał sympatię zarówno wśród hip-hopowych ortodoksów, jak i ludzi kompletnie niezwiązanych z tą muzyką. W marcu tego roku, po wielu miesiącach pracy w duecie z Nocnym, ukazał się jego pierwszy oficjalny album, który we wrześniu zaprezentuje w Białymstoku.

Miejsce: Scena Beats

6. Konx-om-Pax pres. Ways of Seeing A/V

https://www.youtube.com/watch?v=IX3bpf6H8qs

Polska premiera albumu pełnego radości i słońca nasyconego klasyczną atmosferą berlińskiego techno.

Miejsce: Scena Beats

7. dBridge

Weteran i jeden z najbardziej doświadczonych artystów drum&bass. Darren White aka dBridge to artysta wielokrotnie doceniany za liczne i odważne przemiany, za ewolucję stylu i artystyczną drogę, jaką przeszedł przez lata aktywności. dBridge jest obecnie jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych DJ-ów. Występował w klubach i na festiwalach na całym świecie, by teraz pojawić się na Up To Date Festivalu w Białymstoku.

Miejsce: Scena Beats

8. Pessimist

Pochodzący z Bristolu producent drum&bass, który zdobył rozgłos za sprawą wydawnictwa pt. „Balaklava” z 2016 roku. Efektem jego prac jest niesamowita dźwiękowa podróż, która poza kontekstem klubowym, łatwo mogłaby stać się ścieżką dźwiękową do bezkompromisowego filmu science fiction.

Miejsce: Scena Beats

9. Music For Night People – Daniel Drumz & Mr. Krime

„Electric Relaxation” oraz „Krime Story” zna każdy miłośnik mikstejpów w kraju. Bezkompromisowa selekcja oraz niezwykła dbałość o detale sprawiły, że, pomimo upływu lat, obie te serie cieszą się nadal ogromną popularnością. W 2010 roku Daniel Drumz i Mr. Krime połączyli siły, nagrywając wspólnie miks „Music For Night People”, który właśnie doczekał się swojej kontynuacji i który zostanie zaprezentowany podczas Up To Date Festivalu.

Miejsce: Scena Beats

10. DJ Czarek

Debiut młodego artysty.

Miejsce: Scena Beats

11. DeFekt live (znany również jako Matthew Flanagan)

Niestrudzony orędownik „prawdziwego” electro i techno, stale szlifujący jego dźwięk w oparciu o instrumenty analogowe. Żywo zafascynowany sprzętem i występami na żywo, przez co z pewnością na długo pozostanie w pamięci białostockiej publiczności.

Miejsce: Scena Pozdro Techno

12. Sleeparchive live

Roger Semsroth, znany szerzej jako Sleeparchive, dorastał we wschodnim Berlinie i choć nie porwała go pierwsza fala techno, to na tej drugiej, bardziej intensywnej, płynął już bardzo śmiało. Szybko stało się jasne, że muzyka Sleeparchive nie jest odbiciem danych trendów gatunkowych i czasowych, ale sięga głębiej. Jego muzyka jest owocem pierwotnej radości tworzenia i ciężkiej pracy nad unikatowym, indywidualnym brzmieniem. W świecie muzyki techno niewiele jest miejsc i klubów, których nie odwiedził, by wraz z publicznością tworzyć, redefiniować i na nowo przeżywać swoje wydane i niewydane utwory. Co zaprezentuje w Białymstoku? Przekonamy się we wrześniu.

Miejsce: Scena Pozdro Techno

13. Anthony Linell x Acronym live

Anthony Linell i Acronym to filary szwedzkiej sceny techno i jednocześnie jedni z najważniejszych przedstawicieli poszukującego techno na świecie. Up To Date Festival miał przyjemność gościć ich niejednokrotnie, dzięki czemu z radością możemy ogłosić, że po raz pierwszy w historii Panowie zagrają wspólny live act.

Miejsce: Scena Pozdro Techno

14. Falcon1 x Kebs – Elementarz

Duet, którego fanom polskiego rapu przedstawiać nie trzeba. Nie sposób wymienić wszystkich artystów, z którymi współpracowali, koncertów oraz setów zagranych zarówno na największych festiwalach, jak i w klubach całej Polski. Na Czwartej Scenie Czwórki wystąpią z wyjątkowym projektem Elementarz Live Set – to lekcja historii sięgająca do sampli, które tworzyły polski hip-hop.

Miejsce: Czwarta Scena Czwórki

15. Piernikowski

Producent, wokalista, autor tekstów oraz kompozytor muzyki teatralnej. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Niegdyś członek grupy NP, obecnie działa solo oraz współtworzy projekt SYNY.

Miejsce: Czwarta Scena Czwórki

16. P. Unity

To dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek i statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe.

Miejsce: Czwarta Scena Czwórki

17. Czeluść

To krakowski kolektyw producencki, który tworzą JUTRØ oraz KOSA, założony w 2015 roku, skupiający swoją działalność na promowaniu polskiej sceny bitowej. Czeluściowcy kochają ciemne piwnice, a ich występy słyną z niekonwencjonalnego dla didżejskiego świata kontaktu z publicznością.

Miejsce: Czwarta Scena Czwórki

18. Komitet Obrony Disco (Kovvalsky & Pitti Schmitti)

To dwójka DJ-ów i przyjaciół, którzy od pewnego czasu konsekwentnie prezentują swoje szerokie muzyczne fascynacje, podróżując po całej Polsce i nie tylko. Ich sety charakteryzuje wrażliwość i radość. Grają klasykę disco, eksperymenty italo, house rodem z Paradise Garage, electro, techno oraz utwory, których nikt się nie spodziewa.

Miejsce: Czwarta Scena Czwórki

19. Koza

Jego unikatowy styl, szaleńcze teksty oraz niecodzienna stylistyka skłaniają do zastanowienia się nad swoim życiem i otoczeniem. Koncerty Kozy to artystyczny happening niemający zbyt wiele wspólnego z klasyczną hiphopową imprezą.

Miejsce: Czwarta Scena Czwórki

20. Richard Devine live

Finał 10. Up To Date Festivalu to koncert zamknięcia, który swoją obecnością uświetni:

Richard Devine live – jedna z najbardziej liczących się postaci na światowej scenie elektronicznej. Urządzenia, które umożliwiły mu nagranie ostatniego albumu „SortLave” wydanego nakładem Timesig, kompletował przez 5 lat. Odszedł od cyfrowego, niemal laboratoryjnego brzmienia komputerów na rzecz organicznej i przestrzennej muzyki generowanej przy pomocy syntezatorów modularnych, których Richard Devine jest absolutnym mistrzem.

Rate this post