Up To Date Festival: powody, dla których nie może Was zabraknąć

Czarna reklamówka ze złotymi elementami zapowiadająca festiwal Up To Date

Przed nami kolejna edycja Up To Date Festival. Pięć scen muzycznych, blisko 50 artystów to raptem wierzchołek całej góry wydarzeń zaplanowanych przez organizatorów!

Up To Date Festival zawsze unikał programowania swoich wydarzeń na skróty. Kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu nigdy nie były po prostu najpopularniejsze nazwiska. Po ośmiu latach prezentacji tego co w elektronice i rapie legendarne, najciekawsze i najbardziej fascynujące, Festiwal może dziś pochwalić się lojalną i wymagającą publicznością. Ciekawość tego, co spotka nas po dotarciu na miejsce koncertów jest jednym z największych magnesów tego wydarzenia, który przyciąga do Białegostoku rekordową jak na lokalne wydarzenia publiczność spoza Białegostoku.

Tegoroczna edycja będzie się odbywała od 8 do 10 września. Nasze powody, dla których nie może Was tam zabraknąć zacznijmy od muzyki. Co nas czeka w line-upie?

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Screenshot 5 1 Up To Date Festival: powody, dla których nie może Was zabraknąć Screenshot 6 Up To Date Festival: powody, dla których nie może Was zabraknąć

Warto jednak pamiętać, że Up To Date Festival to nie tylko muzyka. Przejdźmy teraz do pozostałych wydarzeń, związanych z tegoroczną edycją.

8 LAT UP TO DATE FESTIVAL W OBIEKTYWIE- WYSTAWA

Od 29.08 do 13.09. na Rynku Kościuszki można będzie podziwiać wystawę prezentująca 8 lat festiwalu w obiektywie. Festiwal już od blisko dekady dumnie prezentuje miasto jak i region, co doceniono licznymi wyróżnieniami. Z roku na rok przybywa kolejnych laurów i chluby dla Białostoczan od Białostoczan. Promowanie miasta, regionu, kultury to największy sukces, w którym może uczestniczyć każdy z Nas Podlasian. Zobaczcie, jak przez tych 8 lat festiwal zmieniał się i wzrastał przy wsparciu i współpracy z lokalnym środowiskiem i sztabem oddanych sprawie wolontariuszy.

THERE WILL BE NO OTHER FOREST – WYSTAWA

We współpracy z festiwalem Unsound w Krakowie oraz Galerią Arsenał, Up To Date Festival zaprasza na wystawę do Galerii Arsenał poświęconej Puszczy Białowieskiej.

Puszcza Białowieska to największe pozostałości pierwotnego lasu w Europie oraz dom wielu unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Wzmożone wycinki drzew na tym terenie wzbudzają wiele kontrowersji, co odzwierciedla się w debatach, protestach, a także w pracy autorów wystawy –  Petera Cusacka i Martyny Poznańskiej.

There Will Be No Other Forest to połączenie dokumentacji dźwiękowej z innymi, bardziej abstrakcyjnymi sposobami umożliwiającym przeżywanie Puszczy. Głównym przedmiotem zainteresowania wystawy są bliskie związki zachodzące między ludźmi a lasem oraz wewnętrzne zależności samej puszczy. Wystawa będzie dostępna w dwóch terminach: od 7.09 do 10.09, a także od 12.09 do 13.09. Galeria Arsenał otwarta jest w godzinach 10:00-18:00, wstęp bezpłatny!

AKCJA 50+ ZABIERZ RODZICÓW NA UTDF

W tym roku organizatorzy powracają z akcją 50+ na festiwalu Up To Date. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć naszej kultury muzycznej.

Zasady są proste: W dniu festiwalu, każda osoba mająca powyżej pięćdziesięciu lat może uczestniczyć w nim za darmo. Wystarczy dowód osobisty. Warto się spieszyć z przyjściem, bo ta oferta zależy od ilości uczestników i na pewno nie będzie trwała przez całą imprezę.

Organizatorzy, zapewniają sobie prawo do odwołania akcji 50+ w dowolnym momencie z powodu ograniczonej pojemności obiektu. Akcja dotyczy wyłącznie wydarzeń na Stadionie Miejskim, nie dotyczy więc Centralnego Salonu Ambientu, który odbywa się w innych lokalizacjach.

CENTRALNY SALON AMBIENTU W MUZEUM RZEŹBY IM. ALFONSA KARNEGO

W sobotę, drugi dzień festiwalu jego organizatorzy zapraszają miłośników ambientu do Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego w Białymstoku. Muzeum mieści się w zabytkowej willi przy ul. Świętojańskiej 17.

Dziś oglądać tu możemy zachowany dawny układ pomieszczeń, fragmenty oryginalnych papierowych tapet, sztukaterie, polichromie, plafony, boazerie i fragmenty posadzek. Willa ta, wraz z całym okalającym go ogrodem, jest najlepiej zachowanym w Białymstoku przykładem miejskiej rezydencji z końca XIX wieku.

W przypadku niesprzyjającej aury występy artystów odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej – o szczegółach i ewentualnej zmianie lokalizacji organizatorzy będą informować w festiwalowych kanałach informacyjnych.

Podobnie jak przed rokiem po zakończeniu koncertów w ramach Centralnego Salonu Ambientu specjalna linia autobusowa Pozdro Techno przewiezie uczestników na Stadion Miejski, gdzie ulokowane będą pozostałe cztery sceny muzyczne.

Screenshot 7 Up To Date Festival: powody, dla których nie może Was zabraknąć

STREFA WYSTAWCÓW NA UP TO DATE FESTIVAL

Obok czterech muzycznych scen, które ulokowane zostały na terenie krytych parkingów Stadionu Miejskiego znalazło się także miejsce na nietypowe instalacje oraz stanowiska wystawiennicze.

W przestrzeni festiwalowej pomiędzy występami kolejnych artystów będzie można zapoznać nie tylko zaopatrzyć się w kultowe ubrania marki Pozdro Techno czy podładować komórki w strefie T-Mobile, ale także zapisać się do bazy dawców szpiku, pomóc w adopcji psów razem z Happy Dogs czy wreszcie sfotografować się z Fiatem 126p, festiwalową maskotką, która od lat towarzyszy wydarzeniu i przebiera co raz to nowe wcielenia.

Na terenie festiwalu znalazło się także miejsce na kolejną instalację – MANIECZKI DANCE MISSION autorstwa Gregor Różańskiego i Mateusza Kazuli. Celem tej artystyczno-badawczej misji jest wyprawa do dyskoteki Ekwador w Manieczkach.

Ekwador jest absolutną ikoną dla sceny klubowej polskich peryferiów lat 90.. Legenda tego miejsca sprawiła, że słowo manieczki stało się w pewnym momencie przysłowiowym określeniem dla różnych odmian muzyki elektronicznej, które były tam grane. Twórcy projektu wybrali się w podróż specjalnie stuningowanym Volkswagenem Golfem, który miał w ten sposób oddawać ducha epoki, w którym Ekwador święcił największe tryumfy. Samochód ten będziecie mogli zobaczyć na parkingach Stadionu Miejskiego podczas festiwalu.

Oprócz atrakcji dla ducha, festiwal również przewidział coś dla żołądka. Swoje strefy na festiwalu będą miały: Horyzont, Bułka z Masłem, PacMan, Pan Pączek, Inna Bajka, FrollDog i Lodziarnia 5Dębów i zapewnią uczestnikom również posiłki wegańskie i wegetariańskie.

Tegoroczna edycja festiwalu potwierdza, że Up To Date Festival przez osiem lat swojej obecności w miejskiej przestrzeni stał się marką, z którą chętnie współpracują nie tylko lokalni przedsiębiorcy, ale i środowiska działające w sferze kultury. Po raz kolejny festiwal wspiera Instytut Adama Mickiewicz i serwis Culture.pl, który w pomaga Festiwalowi w promowaniu polskiej kultury poza granicami kraju zapraszając do Białegostoku przedstawicieli środowisk muzycznych z innych krajów na Up To Date Festival jak i poprzedzający go Taste The East. A pomiędzy dwoma weekendami września we współpracy z Podlaska Regionalną Organizacją Turystyczną zaprasza tych samych gości na wycieczki prezentujące moc drzemiącą w naszym mieście i regionie.

Mamy nadzieję, że po takiej dawce informacji, czujecie się przekonani i spotkamy się na miejscu! Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na oficjalnej stronie oraz na Facebooku. Bilety są dostępne tutaj – nie zwlekajcie z zakupem!

FBB hucci Up To Date Festival: powody, dla których nie może Was zabraknąć

Zdjęcie wyróżniające: facebook.com/UpToDateFestival/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News