Categories: artstreet art

Trolejbus, który znika na ulicy

Dla mieszkańców Wilna trolejbusy to codzienny widok, który idealnie wpisuje się w krajobraz miasta. Dla artysty z Litwy pojazdy stały się elementem ulicznej sztuki i sprawił, że dosłownie zniknęły na ulicy.

Na próżno szukać we współczesnych miastach trolejbusów. Większość tych pojazdów odeszła w zapomnienie, ustępując miejsca autobusom, tramwajom czy podziemnej komunikacji. Tylko w nielicznych metropoliach, trolejbusy w dalszym ciągu pomagają mieszkańcom poruszać się po mieście, a swoim wyglądem dodają ulicom niepowtarzalnego klimatu. Jednym z takich miast jest Wilno, gdzie Liudas Parulskis sprawił, że busy stały się przezroczyste.

Artysta przy współpracy z agencją reklamową Studio Vieta, w ramach 4. Edycji Festiwalu Sztuki Ulicznej w Wilnie na jednym z trolejbusów namalował obraz, który ginie na ulicy. Grafika umieszczona na busie z obydwu stron to obraz ulicy, który perfekcyjnie wpisuje się w krajobraz. To optyczne złudzenie sprawia, że przechodnie nie mogą przejść obok pojazdu obojętnie. Grafika nie tylko ich zaskakuje, ale pozwala im spojrzeć na rzeczywistość w nieoczekiwany sposób.

Znikające trolejbusy znajdują się na skrzyżowaniu ulicy Tumo Vaziganto i alei Gediminas, więc jeżeli planujecie odwiedzić Wilno w najbliższym czasie, to koniecznie zapiszcie ten punkt na mapie. Bus, który niczym kameleon dostosowuje się do swojego otoczenia, to widok, który na długo zostanie w waszej pamięci.

Tekst: Olga Retko

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego seksowna bielizna powinna znaleźć się w Twojej garderobie?

Zaprojektowana przede wszystkim z myślą o Tobie, spełnia fantazje i wymagania ciała – seksowna bielizna…

14 godzin ago

Margot Robbie i Ryan Gosling jako żywi Barbie i Ken

Postać Barbie funkcjonuje w umysłach dzieci i dorosłych już parę dekad. Blond włosy, różowe ubrania…

1 dzień ago

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

2 dni ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

3 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

3 dni ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

4 dni ago