Categories: miastomiejsca

To koniec Cudu Nad Wisłą. Po 10 latach, kultowa warszawska miejscówka zniknie z mapy

Jedna z najpopularniejszych miejscówek nad Wisłą, po ponad 10 latach działalności, tysiącach wydarzeń i wielu słonecznych dniach przestanie istnieć.

Przed rokiem 2013, Płyta Desantu i jej okolica nie cieszyły się popularnością oraz dobrą sławą. Teren był niezagospodarowany i nie stwarzał wielu okazji do wspólnego spędzania czasu oraz rekreacji na świeżym powietrzu. Było tak do momentu powstania Cudu Nad Wisłą. Od tego czasu przestrzeń Bulwaru Flotylii Wiślanej stała się jednym z najpopularniejszych miejsc w Warszawie.

Brzmi niewiarygodnie przerażająco, ale informacja zawarta w tytule to prawda. Nie ma chyba osoby, które nie kojarzyłaby tej kultowej miejscówki na mapie Warszawy. W tym roku organizatorzy, jak z resztą co roku, planowali dać z siebie jeszcze więcej niż w poprzednim sezonie, jednak na drodze do tego stanęły władze miasta, które nie wyraziły zgody na kolejny sezon.

Bardzo trudno jest nam pogodzić się z tą decyzją. Jest wiele powodów, lecz najważniejszym z nich jest to, że pasja z jaką tworzyliśmy Cud mogła ponownie wzbogacić ofertę kulturalną Warszawy oraz znów wpłynąć na komfort i pozytywną atmosferę w okolicy Płyty Desantu.

W każdym sezonie chcieliśmy pójść o krok dalej, dlatego projektując nowy budynek postawiliśmy na jeszcze większą odpowiedzialność za środowisko i otoczenie klubokawiarni. Założyliśmy między innymi obsadzenie całej konstrukcji roślinami oczyszczającymi powietrze ze smogu, chcieliśmy wprowadzić nowoczesne rozwiązania akustyczne takie jak pływająca podłoga pod głośnikami basowymi, zadbać o recykling, prowadzić schronisko dla roślin, dbać o ekologię i energooszczędność poprzez stosowanie odnawialnych źródeł energii oraz dostosować architekturę do wiślanej flory i obszaru Natura 2000.

Za nowy projekt byli odpowiedzialni Michał Dziubiński oraz Mikołaj Winter z teamu kreatywnego Bystro, oraz architekt Karol Droszcz.

I niby lato coraz bliżej, ale bez Cudu Nad Wisłą, na pewno nie będzie to już takie lato, jakie sobie wyobrażaliśmy…

Komentarze
1/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago