Teatr podczas Colours of Ostrava 2014!

Trwający od 17 do 21 lipca 2014 festiwal Colours of Ostrava ugości na scenie między innymi takie gwiazdy, jak Robert Plant, MGMT, The National, Bastille czy John Newman. W skład czeskiego festiwalu co roku wchodzi wiele dodatkowych – nie tylko muzycznych – atrakcji, jak np. warsztaty, panele dyskusyjne, projekcje filmów czy różnego rodzaju występy.

RISK_7 (FOTO - DAVID POKORNY)_web

Podobnie jak w poprzednich latach, także podczas trzynastej edycji Colours of Ostrava nie zabraknie występów grup teatralnych! Swoje przedstawienia zapowiedzieli już artyści z uznanych czeskich grup teatralnych, między innymi Cirk La Putyka, VOSTO5, Bolek Polivka oraz Spitfire Company.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


RISK_5 (FOTO - CIRK-UFF TRUTNOV)_WEB

 

VOSTO5 to grupa teatralna, która w swoich przedstawieniach łączy elementy sztuk walki z pokazami kaskaderskimi. Cirk La Putyka to czescy profesjonaliści, którzy pracują z formą sztuki zwaną „Nowym Cyrkiem“. Każdy ich występ to pełne napięcia i humoru show na pograniczu cyrku i teatru, a także akrobacje na szalach, linach, trampolinie czy teeterboardzie, występy klaunów oraz taniec, a wszystko to przy muzyce na żywo. One Step Before The Fall w wykonaniu Spitfire Company to połączenie teatru współczesnego i tanecznego monodramu. W roli głównej występuje Markéta Vacovska, natomiast za śpiew i muzykę wykonywaną na żywo odpowiada Lenka Dusilová. Przedstawienie w reżyserii Petra Boháča poświęcone jest Muhammadowi Alemu, słynnemu amerykańskiemu bokserowi, którego postać stanowi metaforę wojownika w codziennym życiu. „Souboj gigantů” to przedstawienie oparte na artystycznym starciu dwóch grup teatralnych: Komediograf versus Besídka Divadla Sklep. Zapewniają niezapomniany, bezkompromisowy i wyjątkowo humorystyczny spektakl, w którym zwycięzcę potyczki widz musi wybrać sam! Z kolei Bolek Polivka jest uznanym na całym świecie autorem sztuk teatralnych, sam je reżyseruje i gra w nich główną rolę. Specjalizuje się w pantomimie, jednak nie stroni od działalności stricte aktorskiej. 

Souboj_titanu_foto_Betka_Noll (1)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News