Targi Rzeczy Ładnych plus wystawa ilustracji z Ukrainy i Polski

Targi Rzeczy Ładnych HIRO

TRŁ WIOSNA!, to największe targi designu przed wakacjami! 200 wystawców, wystawa plakatów i “design dla Ukrainy”. W tym roku Targi Rzeczy Ładnych zapraszają na unikalną wystawę plakatów polskich i ukraińskich ilustratorek i ilustratorów.

Targi Rzeczy Ładnych odbędą się w weekend 2-3 kwietnia. Będzie to największy pokaz polskiego designu przed wakacjami! Aż 200 wystawców pojawi się po raz pierwszy w nowej przestrzeni – EXPO XXI w Warszawie. Organizatorzy zapewniają, że będzie wyjątkowo, inspirująco i… żółto-niebiesko! Na TRŁ WIOSNA! nie zabraknie wspaniałych gestów solidarności polskich twórców z Ukrainą.

Wystawa plakatu – wsparcie fundacji Ukraiński Dom

Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci wydarzeniami na Ukrainie, dlatego zapraszamy na unikalną wystawę plakatów polskich i ukraińskich ilustratorek i ilustratorów, które powstały jako wizualny komentarz do wojny – mówią organizatorzy Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. – Plakaty można będzie po raz pierwszy zobaczyć na żywo oraz oczywiście kupić i wspomóc tym samym fundację Ukraiński Dom. Na wielu targowych stoiskach będą także czekały specjalne produkty i kolekcje, a nawet sitodruk na żywo, z których dochód także będzie przeznaczony na cele charytatywne i pomoc Ukrainie. Mobilizacja polskich twórców i projektantów jest niesamowita – dodają.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


To pierwsza wystawa zbierająca razem plakaty i grafiki artystów, którzy z własnej inicjatywy tworzyli prace masowo później udostępniane w social mediach, wieszane w oknach i na ulicach.

Powstawały spontanicznie jako oddolna reakcja, wizualny komentarz artystów dramatycznej sytuacji, w której znalazła się Ukraina

Wiele z tych prac stało się międzynarodowym symbolem wyrażania sprzeciwu przeciwko wojnie i poparcia dla ludności Ukrainy. Pokazane zostaną prace Adeli Madej, Agnieszki Srokosz, Beaty Śliwińskiej “Barrakuz”, Jagody Strączek, Eweliny Madalińskiej, Hanny Kmieć, Gosi Herby, Jerzego Skakuna, Martyny Wójcik, Niny Grieger, Pawła Szlotawy, Małgorzaty Herby, Dominika Przerwy, Susie Hammer, Michała Dyakowskiego, Andrzeja Pągowskiego i Jacka Rudzkiego.

Targi Rzeczy Ładnych plus wystawa ilustracji z Ukrainy i Polski Plakaty Wsparcia

Na wystawie, wśród prac zobaczyć będzie można również gościnnie plakaty ukraińskich ilustratorów klubu Pictoric, tworzących projekt www.supportukraine-pic.com. Autorzy Pictoric tworzą ilustracje, plakaty i komiksy, które wspierają walczącą Ukrainę i jej obywateli oraz inspirują świat do walki o wolność i demokrację. Ich celem jest propagowanie prawdziwych informacji o rzeczywistości, w której się znajdują.

Plakat Peace gołąb pokoju dla Ukrainy Plakat LOVE Ukraina Plakat Free for Ukraine Plakat Dominik Przerwa UKRAINEMAN Prezydent-Wołodymyr-Zełenski-Magazyn-HIRO Prezydent-Wołodymyr-Zełenski-Magazyn-HIRO

Plakaty, w ograniczonej liczbie, będzie można nabyć przeznaczając na nie minimum 50 zł, a cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na Ukraiński Dom w Warszawie prowadzony przez Fundację „Nasz Wybór”.

Targi Rzeczy Ładnych Plakat

200 starannie wyselekcjonowanych wystawców

Targi Rzeczy Ładnych to święto designu i dobrego stylu – na tej edycji swoje projekty pokaże aż 200 marek i projektantów starannie wyselekcjonowanych przez ekipę TRŁ. Organizatorzy mówią o tej edycji tak. “Ta edycja będzie jak świetnie skomponowane danie – różne smaki, różne tekstury, wyraziste przyprawy i składniki, bez których żadne świetne targi designu nie mogą się obejść! To danie będzie różnorodne, ale świetnie zbalansowane. Będzie trochę targowej klasyki i trochę zaskoczeń. Będą nowe połączenia smaków i autorskie eksperymenty. A wszystko to doprawione w niepowtarzalnym stylu TRŁ”

MEBLE i LAMPY zapowiadają się ZNA-KO-MI-CIE. Tylu zachwycających debiutów nie było na TRŁ od dawna. Podobnie jak sztandarowa strefa PLAKATY, z której Targi Rzeczy Ładnych słyną od lat. Najlepszym polskim ilustratorkom i ilustratorom – m.in. Katarzynie Boguckiej, Bartoszowi Kosowskiemu czy Justynie Frąckiewicz będzie towarzyszyło grono zachwycających targowych debiutów – m.in. z podziwianym od lat Szymonem Szymankiewiczem na czele. Strefa CERAMIKA jak zawsze zachwyci różnorodnością i jakością – jest tam to, co kochacie: wspaniała współczesna ceramika od twórczyń i twórców, którzy wyznaczają kierunki w tej branży. WELLNESS I EKO będą oszałamiały wyborem, zapachami i nowościami – ten obszar rozwija się imponująco! TEKSTYLIA jak zawsze na świetnym poziomie, podobnie jak strefa książek i zabawek dla DZIECI – tak, to prawdziwy powód do dumy i odwiedzenia TRŁ! A do tego wspaniałe, zaskakujące domowe AKCESORIA oraz wybrane marki BIŻUTERYJNE i MODOWE – tak dla smaku! Na koniec

oczywiście wiosenne ROŚLINY I KWIATY – nie wyjdziecie z pustymi rękami! Wszystko w najlepszym stylu i w świetnej jakości.

Targi Rzeczy Ładnych Magazyn HIRO

Premiera książki “Elementarz kwiatowy” duetu Kwiaty&Miut

Wydarzeniem specjalnym TRŁ WIOSNA! będzie warszawska premiera nowej książki “Elementarz kwiatowy” słynnego poznańskiego florystycznego duetu Kwiaty&Miut, czyli Radosława Berenta i Łukasza Marcinkowskiego. W niedzielę zapraszamy na spotkanie, podczas którego autorzy opowiedzą o kwiatowych trendach i świadomej florystyce – jak zawsze przygotujcie się na morze inspiracji i fantastycznej wiedzy z pierwszej ręki. Na stoisku Kwiaty&Miut przez cały weekend będzie można kupić wyjątkowe kwiaty z ich ekologicznej kwiatowej farmy.

Zatem świętujcie wiosnę z nami! Rozkoszujcie się najlepszym polskim designem, zobaczcie nowości, trendy i marki, które spotkacie tylko na Targach Rzeczy Ładnych. Wesprzyjcie też z nami Ukrainę kupując jeden z 40 unikalnych plakatów od najlepszych ilustratorek i ilustratorów lub włączając się w akcje przygotowane na stoiskach wystawców. Po prostu bądźmy razem.

Partner wydarzenia: Expo XXI Warszawa

Patroni medialni: Elle, Elle Decoration, Wyborcza.pl Warszawa, Chilli Zet, Fashion Magazine, HIRO, Magazif, Helios, Gazeta.pl, Fashionpost.pl, Homebook.pl, Domosfera.pl, Bryła.pl, Contemporary Linx, whiteMAD, PLN Design, STGU, AMS

Więcej informacji:
https://targirzeczyladnych.pl

Bilety do kupienia w salonach Empik oraz online na:
https://empikbilety.pl
https://goingapp.pl

Targi Rzeczy Ładnych Magazyn HIRO

TRŁ WIOSNA! odbędą się 2-3 kwietnia
EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa
Godz. 11-19
Bilety: 10 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie)

O Targach Rzeczy Ładnych

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 9 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskich marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!). Marka TRŁ to także portal targirzeczyladnych.pl i największe branżowe profile w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Młodzi polscy designerzy w Holandii. Young Polish Designers

Młodzi polscy designerzy w Holandii. Young Polish Designers

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News