Categories: artfilm

Studio Ghibli stworzyło uroczą reklamę japońskiego sklepu spożywczego

Gdy studio Ghibli się za coś weźmie, nie trudno o sukces. Najlepszym przykładem z ostatnich dni jest krótki animowany sklepu spożywczego.

15-sekundowa, ręcznie rysowana reklama zatytułowana Machi Hot Station przedstawia typowy dzień w supermarkecie Lawson. Urocze postaci, pastelowe kolory.

Reżyserem reklamy jest Kunio Katō, który w 2009 roku zdobył Oscara za krótkometrażowy film The House of Small Cubes. Przy reklamie Kunio współpracował z animatorem Osamu Tanabe, który jest znany z Opowieści o księżniczce Kaguya, również ze Studia Ghibli.

Do reklamy zostali zaangażowani także producenci Toshio Suzuki i Tomohiko Ishii, którzy pracowali przy Księżniczce Mononoke i Spirited Away.

Studio Ghibli rozpoczęło nowy rok, ujawniając, że pracuje nad dwoma nowymi filmami, które mają ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Zanim jednak przyjdzie czas na ich premiery, obejrzyjcie krótkie, urocze wideo, które pokazuje, że reklama nie musi być bogata w efekty specjalne i najnowsze technologie, by być skuteczną!

Komentarze
Rate this post
Justyna Vanderberg

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago