Powstanie film o Alexandrze McQueenie i Isabelli Blow

Alexander McQueen

Gratka dla fanów filmów modowych. Wytwórnia Maven Pictures ogłosiła, że planują prace nad filmem o Alexandrze McQueenie i Isabelli Blow oraz ich burzliwej, skomplikowanej relacji. Choć szczegóły nie są jeszcze znane, to nie możemy doczekać się realizacji.

Alexander McQueen został czterokrotnie okrzyknięty projektantem roku. Zarówno za życia, jak i teraz, 6 lat po jego śmierci, jego wciąż historia nas pociąga i fascynuje. Może o tym świadczyć wystawa Savage Beauty otwarta w marcu zeszłego roku w londyńskim muzeum Victoria and Albert, która była czynna 24 godziny na dobę. Życie i twórczość McQueena zainspirowało również projektantkę Tinę Gorjanc do wyhodowania skóry z DNA projektanta do stworzenia skórzanych kurtek, o których pisaliśmy tutaj.

Isabella Blow zmarła na trzy lata przed śmiercią McQueena w wieku 49 lat, również popełniając samobójstwo. Była aniołem i demonem w relacji z projektantem. Przypisywała sobie, że to ona go odkryła i wylansowała na skalę światową. Blow pracowała dla Vogue’a i była m.in redaktorem w londyńskim Sunday Times. Słynęła z niekonwencjonalnego wyglądu i podejścia do stylu. Jak sama mówiła, była muzą dla McQueena przez całą jego karierę.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Kobieta w zielonej sukience i czarnym nakryciu głowy i mężczyzna w jasnym garniturze

Czy film będzie wspominał o pochodzeniu projektanta, którego rodzina wywodziła się z klasy robotniczej w kontraście do Blow, w której żyłach płynęła arystokratyczna krew? Czy będą ukazane początki na East End i zamiłowanie projektanta do obserwacji ptaków? Nie możemy doczekać się szczegółów! Na razie wiemy tylko, że scenariuszem zajmie się Gesha-Marie Bland, która była wielokrotną finalistką konkursów BlueCat, American Zoetrope i Screencraft.

Tekst: Sara Leszczyńska

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News