Ślubne fotografie par LGBT: czy doczekamy się takich w Polsce?

Dwie całujące się kobiety ubrane w suknie ślubne i dwóch mężczyzn ubranych w garnitury

W minioną sobotę odbyła się w Warszawie Parada Równości. Jest to nie tylko postulat dotyczący równości środowisk LGBT, ale także codziennej życzliwości i zwyczajnej, ludzkiej tolerancji. Na jeden dzień miasto stało się kolorowe, uśmiechnięte, pomocne i naładowane entuzjazmem. Czy Parada Równości i zmiany dokonujące się w naszej mentalności doprowadzą do obrazków jak te widoczne poniżej?

Oto fotografie ukazujące nowożeńców ze środowisk LGBT. Na zdjęciach zostały uchwycone przeróżne emocje. Są łzy wzruszenia, euforia, radość, poczucie ekscytacji i niedowierzania. Ilustracje udowadniają tylko, że każdy niezależnie od wieku, pochodzenia i płci czuję potrzebę miłości. Okazywania i otrzymywania.

Czy my Polacy potrzebujemy jeszcze dużo czasu na akceptację podobnych sytuacji? Czy mimo znaczącego postępu, który poczyniliśmy w zostawianiu wolnej przestrzeni innym, która pozwala im być sobą, możemy nawet do takich czasów nie dotrwać? Jak myślicie?

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Kobieta ubrana w kremową sukienkę obejmuje kobietę ubraną w garnitur Dwie kobiety i dwóch mężczyzn stojący we wspólnym objęciu Dwóch mężczyzn idących pomiędzy ławkami wypełnionymi ludźmi Dwóch mężczyzn opartych o siebie czołem Dwie ciemnoskóre kobiety ubrane w suknie ślubne, jedna drugą obejmują w talii Na zdjęciu jest dwóch dwudziestokilkuletnich mężczyzn. Jeden z nich ze wzruszenia zaczął płakać, a jego świeżo upieczony mąż troskliwie wyciera mu chusteczką łzy. Czarnobiałą fotografia dwoch mezczyzn bioracych własnie ślub. Nie widać po nich uczucia stresu, są wyraźnie w doskonałych humorach. Obydwaj są roześmiani jakby dopiero co któryś skonczył opowiadać dowcip. Dwie panny młode stoją przy ołtarzu, patrzą sobie w oczy, trzymają się kurczowo za ręcę i uśmiechają się szeroko do siebie wzajemnie wyraźnie zafascynowane faktem, że zostają żoną i żoną. Dwie przytulające się kobiety: jedna w białej, druga w czarnej suknii i kobieta w czarnej marynarce i czerwonej bluzce stojąca obok Czarno-biała fotografia przedstawiająca dwie starsze kobiety biorące ślub Fotografia dwóch świeżoupieczonych nowożeńców. Dwóch męzczyzn. Jeden w ciemnym garniturze stara się ukryc łzy wzruszenia, drugi natomiast w jasnym garniturze stoi obok niego dodajac mu otuchy. Urocze.

Tekst: Jakub Paciorek

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News