Rumble In The Jumble, czyli gwiazdy charytatywnie

Rumble In The Jumble to brytyjski event charytatywny, który polega na wyprzedaży rzeczy używanych. Szczególna atrakcyjność całego przedsięwzięcia polega na możliwości nabycia przedmiotów należących do znanych muzyków i artystów. Akcja rusza w internecie i może stać się hitem sieci.

The Music Circle jest organizacją założoną między innymi przez Annie Lennox i skupiającą wpływowe kobiety, które poprzez współpracę z organizacją humanitarną walczą z biedą i nierównością na świecie. Jednym z projektów The Music Circle jest wspomniany Rumble In The Jumble. Wszystkie fundusze zebrane w jego ramach zostaną przekazane Oxfamowi, prowadzącemu obecnie kampanię, która ma wspierać ubogie społeczeństwo państwa Mjanma (dawniej Birma).

P1 (2)

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Akcja ma już cztery lata, a w tym roku wystartowała 9 maja w Londynie. Oprócz zakupu biletu, warunkiem wzięcia udziału w evencie było przyniesienie torby z własnymi rzeczami na sprzedaż. Wśród tegorocznych znanych darczyńców znaleźli się między innymi Beth Ditto, Noel Gallagher, Florence Welch, Alexa Chung i muzycy z Mumford & Sons. Do zdobycia były takie perełki, jak T-shirty z autografami członków Oasis, sukienki Nicole Scherzinger, torebka Annie Lennox czy garnitur Marka Ronsona. Ceny większości rzeczy wynosiły od 10 do 40 funtów. Nie wiemy jeszcze ile pieniędzy zebrano w tym roku.

Annie-Lennox-RUmble-In-The-Jumble-2015

The Music Circle postanowiło jednak wypłynąć na szersze wody. Powiększyło swoją kampanię o internet. Teraz każdy, kto chce posiadać coś co należało do znanych muzyków, może to nabyć poprzez darmową aplikację Depop, bez konieczności wyjazdu do Londynu. Wśród rzeczy dostępnych w sieci są na przykład: peruki Grimes, kolorowa bluza Elli Eyre, jumper Alexandra McQueena z zajączkiem, który podarował organizacji Yannis Philippakis wokalista Foals. Internetowa sprzedaż ruszyła 6 lipca.

P1 (5)

Jeśli więc jesteście łasi na ubrania, które otarły się o czołowe gwiazdy muzyki i dodatkowo chcecie wspomóc szczytny cel, to wiecie, na której aukcji wydać swoje wakacyjne kieszonkowe.

 

tekst | Zuzanna Tomaszewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News