Quebonafide i Tommy Cash „Benz Dealer”

Quebonafide i Tommy Cash „Benz Dealer”

Quebonafide i Tommy Cash. Tych wariatów nikomu nie trzeba przedstawiać. Jakiś czas temu widzieliśmy ich razem w akcji podczas koncertu Tommiego w warszawskiej Iskrze. Podobna wibracja zaowocowała współpracą.

Raperzy pasują do siebie i już wtedy wydawało się, że będzie współpraca. Minęły ponad dwa lata i mamy „Benz Dealer”. Quebonafide i Tommy Cash zabierają nas na przejażdżkę przez świat mrocznych fantazji, gdzie szara rzeczywistość zderza się z symbolami przepychu i luksusu. Nie jest to pierwsza współpraca Quebonafide z zagranicznym artystą o międzynarodowej randze. W utworze „Matcha Latte” gościnnie pojawia się Mick Jenkins –jeden z najpopularniejszych obecnie raperów młodego pokolenia na światowej scenie hip-hopowej.

Tommy Cash – ekscentryk, dziwak, geniusz

Tommy Cash to jeden z najbardziej ekscentrycznych twórców na scenie międzynarodowej. Jego produkcje i niebanalne klipy stawiają go w ścisłej czołówce raperów, ale trzeba pamiętać, że jest też twórcą koncepcji swoich teledysków i projektantem mody, a także tancerzem. Totalnie odklejony od rzeczywistości wizjoner posługujący się w klipach szokującymi obrazkami ludzi bez kończyn i jeżdżący po scenie na wózku inwalidzkim nikogo nie pozostawia obojętnym. Mieliśmy okazję pokazać Estończykowi i jego ekipie Warszawę po koncercie z Quebo. Trudno nie odnieść wrażenia, że miejsce Tommiego w rapowym panteonie jest dużo wyżej niż obecnie.

Quebonafide i Tommy Cash „Benz Dealer”

Quebonafide i Tommy Cash Benz Dealer

W teledysku gościnnie pojawia się mistrz wagi ciężkiej – Mariusz Wach. Wideo wyreżyserował Sebastian Pańczyk. Za produkcję odpowiada DOBRO, a za postprodukcję Platige Image.

Tekst: Krzysztof Grabań

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News