Categories: artfilmwydarzenia

Premiera: „Amerykańska sielanka”

Szczęśliwa rodzina, piękny dom, stabilna sytuacja zawodowa — to główne czynniki, które w latach 60. były w Ameryce wyznacznikiem życiowego sukcesu. Los potrafi jednak zakpić z człowieka, o czym w brutalny sposób przekonują się bohaterowie filmu, który już za kilka dni pojawi się na ekranach polskich kin.

Film „Amerykańska sielanka” w reżyserii Ewana McGregora jest ekranizacją nagrodzonej Pulitzerem powieści amerykańskiego skandalisty Philipa Rotha. Akcja filmu toczy się w burzliwym okresie przejściowym dla Ameryki, między spokojnym okresem końca lat 40. a rewolucją lat 70. Wielkie wydarzenia historyczne zostają opowiedziane z perspektywy rodziny, której życie na pozór wydaje się idealne.

Seymour (grany przez samego Ewana McGregora) ma wszystko, o czym mógłby marzyć: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), odziedziczoną po ojcu milionerze fabrykę rękawiczek, wymarzony dom i ukochaną córkę Merry (Dakota Fanning). Jednak, gdy Merry zaczyna wchodzić w okres dorastania, zaczynają pojawiać się problemy. Z uosobienia wszelkiego dobra staje się buntowniczą nastolatką o skrajnie radykalnych poglądach. Gdy okazuje się, że może mieć wiele wspólnego z przeprowadzonym w okolicy zamachem terrorystycznym, świat Seymoura zamienia się w koszmar. Czy okaże się, że wizja uporządkowanego życia w amerykańskim śnie jest jedynie utopią?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, wybierzcie się w najbliższy weekend do kina. Film wchodzi na ekrany już w piątek, 27 stycznia 2017.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Kreatywność – jak ją w sobie obudzić?

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się dobre pomysły? Jak pisarze, malarze, naukowcy, muzycy tworzą…

2 dni ago

Kasia Babis wyśmiewa chorych psychicznie? Internet zawrzał

Kasia Babis jest osobą znaną przede wszystkim po lewej stronie politycznej barykady. Ale choć na…

3 dni ago

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR nowy film Jana Holoubka

"Doppelgänger. Sobowtór", to najnowszy film Jana Holoubka. Jeszcze nie możemy się otrząsnąć po niesamowitym serialu…

3 dni ago

Czy Dawid Podsiadło, Michał Szpak i Nergal sprawią, że kościoły opustoszeją?

Dawid Podsiadło wypowiedział się ostatnio na temat planowanego dokonania aktu apostazji, co po raz kolejny…

4 dni ago

Co warto wiedzieć o stołach loftowych?

Loftowe wnętrza to otwarte przestrzenie, stalowe elementy konstrukcyjne, neutralne kolory i minimalizm. Idealnie będą się…

5 dni ago

Kim jest nowy Wiedźmin? 5 najlepszych ról Liama Hemswortha

Wiadomość o zmianie tytułowego Wiedźmina w serialu Netflixa zszokowała miłośników sagi będącej adaptacją bestselerowej serii…

1 tydzień ago