„Poles” to seria zdjęć przedstawiająca nocne życie młodych Polaków

Dziewczyna leżąca na łóżku, chłopak z butelką piwa i dziewczyna na fotelu

W czasach narastających napięć i antagonizmów impreza pozostaje niezmiennie ostatnim bastionem swobody, wolności i niekwestionowanej równości. To system trawienny dla niepokojów i plaster na serce każdego odmieńca.

Autorką projektu Poles jest Lulu Zubczyńska, młoda reżyserka z Warszawy, absolwentka IKP, Warszawskiej Szkoły Filmowej i dokumentalistyki na UW. Studiowała osiem lat, żeby napisać magisterkę z imprez. Wokalistka w zespole elektropopowym Divines. Wegetarianka. Po godzinach stawia horoskopy, pije zioła i przejmuje się losem planety. Stale szuka gwiazdy, której mogłaby być reinkarnacją, ale daty wciąż nie pasują.

Poles pokazuje na kliszy momenty zapomnienia i ekscytacji, których nie sposób szukać by w świetle dziennym: od letnich rave’ów po nieheteronormatywne królestwa schowane w ciemnych piwnicach centrum. Cykl koncentruje się na Warszawie, dokumentując jednak imprezy klubowe, domówki i festiwale na terenie całego kraju. Do rana istnieje tylko jeden cel: pozwolić sobie zapomnieć.

Komentarze
1,6/5 - (19 votes)