Pokaż jaki byłeś dziwny, czyli Awkward Years Project

Większość z nas z niechęcią ogląda swoje zdjęcia z czasów podstawówki, gimnazjum, a czasami też liceum. Można powiedzieć, że nie czujemy się komfortowo z tym, jak kiedyś wyglądaliśmy czy co sobą reprezentowaliśmy. Każdy z nas miał taki okres w swoim młodocianym życiu, którego się wstydzi. Pewna amerykanka postanowiła to zmienić. Oto Merilee i jej „Awkward Years Project”.

Merilee, graficzka żyjąca w Utah, zauważyła w trakcie rozmowy ze swoją przyjaciółką, że każdy człowiek miał w życiu czas, w którym wyglądał po prostu źle. Wspomnienia tamtych dni przynoszą tylko odrazę i chęć jak najszybszego wymazania ich z pamięci. Artystka postanowiła pokazać swojej przyjaciółce właśnie takie zdjęcie z okresu, kiedy wyglądała jak nerd, na dodatek ślepo podążający za modą lat 80. Dla kontrastu przesłała jej swoje aktualne zdjęcie, w którym trzyma swoje nielubiane zdjęcie. Wtedy narodził się pomysł stworzenia tumblra Awkward Years Project.

Celem projektu jest pozbycie się wstydu dawnego ja, pokazanie, że się z tego wyrasta i że wiele osób ma ze sobą podobny problem. Na blogu wstawiane są aktualne zdjęcia ludzi ze swoimi fotografiami z przeszłości. Jak twierdzi autorka, która w latach młodzieńczych zmagała się z problem szykanowania właśnie za wygląd, wszystkie publikowane fotografie mają pokazać, że  dawna aparycja się nie liczy i każdy ma szanse wyrosnąć na wspaniałą osobę, tak jak bohaterowie jej projektu.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

To jak wyglądaliśmy w latach szkolnych, wcale nie determinuje tego, jacy będziemy jako osoby dorosłe. Historia brzydkiego kaczątka jest prawdziwa i może się przytrafić każdemu z nas. Więc jeśli dzieci przejmują się tym, że wyglądają źle, muszą wiedzieć, iż za kilka lat może się to zmienić. W każdym człowieku drzemie ogromna siła i potencjał, a ze swoich „dziwnych lat” trzeba się śmiać, a nie je rozpamiętywać.

dziw2

dziw3

Processed with VSCOcam with p8 preset

dziw5

tumblr_mtc79c0UUo1sooliso1_1280

tumblr_mtnl3jz9oc1sooliso1_1280

Processed with VSCOcam with m6 preset

tumblr_mud6posacb1sooliso1_1280

tumblr_muj0yn3lSX1sooliso1_400

tumblr_mv0tvwXWAd1sooliso1_1280

tumblr_mvgg5oPYjs1sooliso1_1280

tumblr_mvqxz11u7A1sooliso1_1280

tumblr_n2prhcqLKI1sooliso1_1280

tumblr_njprwsB1jP1sooliso1_1280

tekst | Karol Sobczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News