Dziecko znane ze słoiczków Gerbera skończyło 93 lata. Poznajcie Ann Turner Cook

Starsza pani w niebieskim szaliku i rysunek dziecka

Na pewno kojarzycie anielsko wyglądające niemowlę, które stało się znakiem rozpoznawczym słoiczków z jedzeniem firmy Gerber.

Ann Turner Cook obecnie jest już prababcią, niedawno skończyła 93 lata. W 1927 roku, gdy Ann miała zaledwie cztery miesiące, została narysowana węglem przez przyjaciółkę rodziny, Dorothy Hope Smith. Kobieta zgłosiła swoją pracę do konkursu Gerbera, który wówczas poszukiwał nowej twarzy dla swojej firmy.

Byłam szczęśliwym, zdrowym dzieckiem i myślę, że to było kluczem do sukcesu. Każdy chce, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe – powiedziała Ann w wywiadzie dla FOX 13 w 2013 roku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Smith, autorka rysunku nie była początkowo przekonana, że jej praca otrzyma aż takie uznanie, jednak jury Gerber zdecydowało, że to właśnie jej rysunek stanie się znakiem towarowym Gerbera w 1931 roku.

Twarz niemowlaka ze słoików Gerbera pozostała anonimowa aż do 1978 roku, gdy Gerber obchodził swoje 50-lecie. Gdy tajemnica została ujawniona, Ann Turner Cook, która uczyła wówczas angielskiego w Hillsborough HS w Tampie, została zalana przez swoich studentów pytaniami, jak to jest być twarzą jednej z najbardziej popularnych firm. Ann nie chciała jednak rozmawiać na ten temat. Cook, posiadając 26-letni staż w edukacji, wydała także kilka książek – Shadows Over Cedar Key, Homosassa Shadows, Trace Their Shadows, czy Micanopy in Shadow.

Ann jest świadoma, że jej twarz już na zawsze zapisała się w historii. To moja nieśmiertelność, wiem – stałam się symbolem dla milionów dzieci.

4.4/5 - (8 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News