Planujcie urlop? We Francji możecie wynająć domek na drzewie

Domek na drzewie w środku lasu

We francuskiej miejscowości Raray, na ponad stuletnim dębie paryska firma stworzyła domek, który spełni Wasze marzenia o spokojnym urlopie z dala od zgiełku miasta.

Domek na drzewie o powierzchni 23 metrów kwadratowych to dzieło Atelier Lavit. Obiekt został stworzony z listw drewna sosnowego i swoją budową ma przypominać ptasie gniazdo.

Zawsze byłem zafascynowany tym, jak ptaki są w stanie samodzielnie zbudować niesamowite gniazda. Postanowiłem wykorzystać ten ptasi patent i połączyć go z architekturą – mówi Marco Lavit.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wnętrze domku zostało wykonane z jasnego drewna, dzięki któremu niewielka powierzchnia wydaje się bardziej przestronna i jasna. Do tego oczywiście duże okna, przez które możecie podziwiać piękny, zielony las.

Jednym z największych wyzwań było z jednej strony ukrycie hotelowego obiektu w stuletnim lesie dębowym tak, by zapewnić jego mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej zachować wrażenie, że dom unosi się na baldachimie drzew – dodaje Lavit.

Czytaj również: We Włoszech powstało jedno z najbardziej ekologicznych osiedli

Pień wewnątrz domku na drzewie Jasne, drewniane wnętrze Domek na drzewie w środku lasu Jasne, drewniane wnętrze Domek na drzewie w środku lasu

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News