Pijana Sypialnia “na leżakach”

Pierwsza część wydarzenia przyciągnęła na nadwiślańskie spektakle kilka tysięcy widzów. Teraz artyści przenoszą się do parkowej przestrzeni w ogródku Prochowni Żoliborz. Do końca sierpnia w każdy wtorek  przeniesiecie się w świat przedwojennej Warszawy.

Żoliborską odsłonę „Teatru na leżakach” otwiera „Wodewil Warszawski” , spektakl z udziałem czternastu śpiewających aktorów i ośmioosobowego zespołu muzycznego. Scenariusz tego roztańczonego spektaklu powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Staszek Dembski, reżyser spektaklu mówił –  Wspominamy miasto, którego już nie ma, ale ważne było dla nas również opowiedzenie czegoś o tym, co otacza nas tu i terazW finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się ze współczesną, głośną i zabieganą Warszawą.
https://www.youtube.com/watch?v=mliV_CqsmZM

W kolejne wtorki sierpnia w Prochowni Żoliborz zobaczycie „Osmędeuszy” Mirona Białoszewskiego –  to wydarzenie 19 sierpnia, a 21 sierpnia okazja dla tych, którzy chcą nauczyć się tańców warszawskich. Start o godzinie 20:30. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.youtube.com/watch?v=mliV_CqsmZM

Tekst | Materiały prasowe

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News