Pharrell Williams olał platformy streamingowe

Pharrell Williams niespodziewanie wydał nowy album zatytułowany “Black Yacht Rock Vol. 1” 5 kwietnia 2024 roku, który nie jest dostępny na żadnej głównej platformie streamingowej. Album, podtytułowany “City of Limitless Access”, jest hołdem dla jego rodzinnego miasta Virginia

Pharrell nie udzielił jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia ani wywiadów na temat tej niespodziewanej premiery albumu. Wydaje się, że celem jest bezpośredni kontakt z fanami poprzez dedykowaną stronę internetową.

Album zawiera utwory takie jak “Richard Mille”, “Caged Bird Free”, “11:11” i “Going Back to VA”, a opisywany jest jako interpretacja gatunku yacht rock z lat 70. przez Pharrella. Dostępny jest za darmo do pobrania ze strony, wraz z opcją dołączenia do listy mailingowej.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niezwykłe jest brak promocji w mediach społecznościowych, co czyni go ukrytą perełką dla fanów, którzy go odkryją. To wyraźne odejście od tradycyjnych premier na platformach streamingowych w erze dyskusji na temat alternatywnych modeli dystrybucji muzyki.

A może olać platformy streamingowe?

Wielu muzyków narzeka na monopolizację rynku muzycznego przez platformy streamingowe, a zwłaszcza Spotify. Zdarzają się próby bojkotu streamingów i wydawanie muzyki przy pomocy innych narzędzi. Album Pharella można bezpłatnie odsłuchać i pobrać wyłącznie ze strony internetowej blackyachtrock.com.

Pharrell Williams wydał swoją drugą solową płytę studyjną, “Girl”, w marcu 2014 roku. W ostatnich latach udostępnił wiele nowych utworów, w tym “Joy (Unspeakable)”, “Cash In Cash Out”, “Entrepreneur”, kolaborację z Miley Cyrus “Doctor (Work It Out)”, i wiele innych.

pharrell wiliams

Zobacz też: 80 bpm. Eklektyczny trip-hop [vol.1]

80 bpm. Eklektyczny trip-hop [vol.1]

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News