Pełny scenariusz „Jokera” ujawnia szczegółowe losy sąsiadki głównego bohatera

Pełna wersja scenariusza napisanego przez Todda Phillipsa i Scotta Silvera została udostępniona w sieci.

W skład scenariusza wchodzą między innymi dwie sceny, które zostały wycięte z finalnej wersji filmu. Odnoszą się one do losów Sophie Dumond, sąsiadki Arthurar Flelcka, granej przez Zazie Beetz.

Jak dobrze pamiętacie, w filmie Sophie pojawia się po raz ostatni, gdy Arthur włamuje się do jej mieszkania, po tym, jak kobieta położyła spać swoją córkę. Tu następuje cięcie i widzimy dopiero Arthura opuszczającego mieszkanie kobiety, nie dowiadując się, co stało się w środku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ze scenariusza dowiemy się, że Arthur nie zabił ani jej, ani jej córki. W jednej ze scen na 78 stronie scenariusza możemy przeczytać, że Arthur miał zostawić na progu karteczkę z informacją, że powinna obejrzeć program Murraya Franklina, a następnie, na stronie 96, pojawia się kolejna scena z przerażoną Sophie po tym, jak jest świadkiem zabicia Murraya przez Arthura.

Reżyser wyjaśnił, że scena ta została wycięta, ponieważ gryzła się z wizją filmu, pokazującego wyłącznie to, co działo się w głowie Arthura, z jego własnej perspektywy.

Pełny scenariusz Jokera znajdziecie tutaj.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News