Parodia powieści science-fiction z karpackim folklorem w tle. Wygraj wejściówkę na „Tajemnicę zamku w Karpatach” w kinie Iluzjon!

Kobieta i mężczyzna ubrani w starodawne stroje

To już ostatnia odsłona cyklu Wieczory z czechosłowackim horrorem w warszawskim kinie Iluzjon. Co nas czeka podczas ostatniego pokazu?

Już 26 lipca (piątek) o godzinie 20:15 w sali Stolica odbędzie się pokaz filmu Tajemnica zamku w Karpatach. Feliks Teleke – hrabia i śpiewak operowy wyrusza do pełnego mrocznych sekretów zamku, poszukując swojej narzeczonej porwanej przez szalonego naukowca. Przy okazji, przypadkiem odkrywa jak to właściwie było z pierwszym pokazem filmowym i wynalezieniem telewizji.

https://youtu.be/EHxYns-5SiQ

Scenarzysta filmu Jiří Brdečka, biorąc na warsztat klasyczne dzieło Juliusza Verne’a, stworzył parodię powieści SF, wzbogaconą o nowe elementy, na przykład karpacki folklor z własnym językiem.

Mamy do rozdania dwie podwójne wejściówki na ten seans – wystarczy, że wyślecie na maila halo@hiro.pl swoje imię i nazwisko, w tytule maila wpisując ILUZJON. Kto pierwszy, ten lepszy!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/341775613165761/

Rate this post