Night Marks: alternatywny hip-hop w krakowskim Sercu

Ostatnia sobota października to idealny czas na to, by podsumować pierwszy miesiąc bicia Serca, nowego krakowskiego klubu muzycznego. Organizatorzy zadbali o to, by ta noc była prawdziwie wyjątkowa, zapraszając na swoją scenę jedną z najciekawszych ekip krajowej sceny alternatywnego hip-hopu, Night Marks. Z tej okazji mamy do rozdania wejściówki!

Night Marks to zespół zacierający granice pomiędzy hip-hopem, soulowym dziedzictwem, a najświeższymi brzmieniami muzyki elektronicznej. Zespól tworzą didżej Spisek Jednego, czyli Piotr Skorupski oraz grający na instrumentach klawiszowych Marek Pędziwiatr, który także udziela się wokalnie.

Po wydaniu debiutanckiego mini albumu muzycy z Wrocławia zostali szeroko dostrzeżeni przez innych artystów, co przekuło się na liczne kolaboracje. Night Marks produkowali między innnymi dla Tego Typa Mesa, Rasmentalism, JWP, Wozza, Bass Sekolah, Bilala oraz dla Pauliny Przybysz, z którą współpracują obecnie.

Zespół oprócz koncertowania w naszym kraju zagrał również w takich miejscach jak Portugalia, Anglia, Rosja czy Kazachstan. Najważniejszą wyprawą okazał się trip do Korei, bo właśnie tam ukształtował się ostateczny pomysł na długogrający krążek. Nic więc dziwnego, że azjatyckie wpływy słychać niemal przez całą płytę — są to choćby orientalne sample, wypowiedziane po koreańsku intro czy gościnny udział pochodzącej stamtąd wokalistki Lim.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek, ponieważ chłopaków na scenie wspomagał będzie współtwórca grupy Wildcookie, Anthony Mills, a całą imprezę zamknie swoim afterem Spisek Jednego. Wniosek nasuwa się wręcz oczywisty – najbardziej vibe’owa impreza paźdzernika odbędzie się w podziemiach kamienicy przy Krakowskiej 41 już 28 paźdzernika! Bilety dostępne na platformie Going. Więcej szczegółów odnośnie wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Na koniec obiecany konkurs: do rozdania mamy dwie pojedyncze wejściówki. Co musicie zrobić? W sekcji komentarzy pod tym artykułem (pamiętajcie, żeby być zalogowanym do FB), napiszcie dlaczego to właśnie Was, a nie kogoś innego powinniśmy zabrać na ten koncert? Dwie najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy wejściówką! Rozwiązanie konkursu: niedziela (22.10.2017) o godzinie 20:00.

Zdjęcie wyróżniające: Filip Basara

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

23 godziny ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

1 dzień ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

2 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

2 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago

Czy stylizacja bez paska do spodni męskich jest kompletna?

Bez paska męska garderoba pozostaje niepełna i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Paski…

3 dni ago