Niepublikowane dotąd zdjęcia z ostatnich lat życia Fridy Kahlo

Uśmiechnięta kobieta ubrana w kolorowe ubranie

Na rok 2017 przypada 110 rocznica urodzin Fridy Kahlo. Żyła jedynie 47 lat, ale zostawiła po sobie dziedzictwo, którego nie powstydziłby się niejeden artysta.

Niespotykane nigdy dotąd fotografie to zasługa fotografki Gisèle Freund, która w 1950 roku przyjechała zamieszkać z Kahlo i jej mężem. Wówczas stan zdrowia Fridy uległ drastycznemu pogorszeniu, a szereg operacji i zabiegów nie przynosił oczekiwanych rezultatów. Pogorszeniu uległo nie tylko jej zdrowie fizyczne, ale także psychiczne – czego wynikiem są dość mroczne obrazy tworzone w tamtym okresie.

Frida Kahlo zmarła w lipcu 1954 roku, raptem rok po tym, jak Gisèle Freund powróciła do Paryża.

Kobieta w białych spodniach stojąca na dworzu Kolorowa fotogafia przedstawiająca kobietę malującą obraz Uśmiechnięta kobieta siedząca na kanapie Czarno-białe zdjęcie kobiety stojącej na dworze, otuloną swetrem Kobieta stojąca na dworze w otoczeniu psa Czarno-biała fotografia przedstawiająca kobietę leżącą na w łóżku Kobieta w białej spódnicy stojąca w otoczeniu roślin Czarno-białe zdjęcie kobiety ubranej w marynarkę z ręką przy twarzy Biurko, przy którym stoi wózek inwalidzki Kobieta przy biurku siedząca na wózku inwalidzkim Kolorowe zdjęcie kobiety w pomarańczowej bluzce, białej spódncy, stojacej obok figurki Kobieta w białej spódnicy stojąca na dworzu Czarno-białe zdjęcie przedstawiające kobietę stojącą w pomieszczeniu Czarnoo-białe zdjęcie przedstawiające kobietę malującą obrazTekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News