NFT przeciwko strefom wolnym od LGBT+

ntf przeciwko strefom wolnym od lgbt+

Powstała kolekcja NTF do walki ze „strefami” wolnymi od LGBT+. Już samo przypominanie o tym, że są w Polsce takie „strefy” napawa nas wstydem. Niestety żyjemy w kraju kołtuństwa i głupoty, ale cóż, może jesteśmy narodem wybranym pod tym względem.

Kampania Przeciw Homofobii walcząc o równe prawa dla osób LGBT+ przekracza kolejną granicę. W czerwcu, przy wsparciu agencji 180heartbeats + Jung v Matt, stowarzyszenie zorganizowało 32 marsze równości w metawersie. Teraz KPH wystawia kolekcję NFT z THE IMPOSSIBLE PARADE na platformie OpenSea. Pierwsze tokeny trafiły już m.in. do portfeli Justina Biebera i Gwyneth Paltrow. Tym samym o problemie uchwał anty-LGBT znów robi się głośno. I to nie tylko w Polsce i Europie, ale też na całym świecie.

W czerwcu 2022 KPH wspierane przez 180heartbeats + Jung v Matt zorganizowało 32 marsze w metawerse. Wirtualne parady przeszły przez miejscowości, w których lokalne władze przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Rozszerzona rzeczywistość i cyfrowy świat dały wówczas możliwość manifestowania wolności i równości w miejscach, gdzie osobom LGBT+ odmawia się pełnych praw. W ramach kolejnej odsłony kampanii THE IMPOSSIBLE PARADE, KPH zdecydowało się na pogłębienie wirtualnego aktywizmu, tworząc kolekcję składającą się z 32 NFT z wyjątkowymi postaciami z metawersowych marszów. Unikatowe wirtualne tokeny zostały wystawione na sprzedaż na platformie OpenSea. Pierwsze wirtualne-postacie trafiły do portfeli takich gwiazd jak Justin Bieber, Gwyneth Paltrow, Madonna, Serena Williams czy Shaquille O’Neal.

Unikatowe tokeny przeciw strefom anty-LGBT

O sztuce w NFT  (ang. non-fungible token) czyli unikatowej, cyfrowej jednostce danych opartej na architekturze blockchain, zaczęło być głośno dwa lata temu. Wówczas to Mike „Beeple” Winkelmann – artysta, sprzedał swoje cyfrowe dzieło – Everydays: The First 5.000 Days za 69 milionów dolarów. Kupiec nie otrzymał jednak prostej, wydrukowanej pracy, a niewymienialny token (NFT) potwierdzający jej autentyczność. O ile we wspomnianym przypadku kwota z aukcji zasiliła konto artysty i domu aukcyjnego, który go reprezentował, o tyle w przypadku THE IMPOSSIBLE PARADE zebrane środki zostaną przeznaczone na działania mające doprowadzić do uchylenia uchwał uderzających w osoby LGBT+.
KPH to organizacja znana z innowacyjnego podejścia do walki o równość. Od samego początku realizujemy kampanie społeczne poruszające tematy, o których wcześniej milczano i robimy to w formie, której dotąd nie łączono z walką o równouprawnienie. Tak było w przypadku takich kampanii jak np. Niech nas zobaczą z 2003 roku, Przekażmy sobie znak pokoju z 2016 roku czy #JestemPrzeciwTransfobii z 2021.Teraz przyszedł czas na metawers. Jesteśmy przekonani, że wystawiając kolekcję NFTsów z THE IMPOSSIBLE PARADE skierujemy uwagę świata na Polskę, a zebrane środki pozwolą nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz uchylenia homo- i transfobicznych uchwał – stwierdza Cecylia Jakubczak z KPH.

Jak zdobyć tokeny THE IMPOSSIBLE PARADE?

Tokeny z THE IMPOSSIBLE PARADE zostały wystawione na platformie OpenSea. Aby wejść w posiadanie jednego z NFTsów od KPH należy utworzyć lub zalogować się na konto w OpenSea, wyszukać kolekcję – wpisując jej nazwę, zlicytować wybranego NFT. Każda zaprojektowana przez 180heartbeats + Jung v Matt w metawerse postać reprezentuje jedną strefę wolną od LGBT+, w której odbyły się tego lata wirtualne parady. Aby podkreślić nasz cel, nadaliśmy 32 NFTsom nieprzypadkowe imiona, takie jak Kampo, Gutan, Tupar. Wszystkie inspirowane esperanto i wywodzące się od słów takich jak równość czy tolerancja.
Organizatorzy mają nadzieję, że NFT z THE IMPOSSIBLE PARADE dadzą kolejny impuls do dyskusji na temat równouprawnienia osób LGBT+ w Polsce. Strona projektu: theimpossibleparade.com

Fakty o uchwałach anty-LGBT

  • Pierwszą uchwałę anty-LGBT przyjęto w 2019 roku w Świdniku (woj. lubelskie)
  • W szczytowym momencie strefy wolne od LGBT, czyli takie miejsca, w których obowiązywały uchwały anty-LGBT lub SKPRy (Samorządowe Karty Praw Rodzin), obejmowały 30% terytorium Polski
  • W 2021 roku Parlament Europejski w odpowiedzi na “strefy wolne od LGBT” ogłosił całą UE, czyli też Polskę, “strefą wolności dla LGBT”
  • Osoby LGBT+ mieszkające w strefach wolnych od LGBT miewają myśli samobójcze częściej od osób LGBT+ mieszkających tam, gdzie dyskryminujące uchwały nie obowiązują.

Kampania Przeciw Homofobii to założona w 2001 roku organizacja społeczna, która działa na rzecz społeczności LGBT+ na poziomie krajowym i międzynarodowym poprzez rzecznictwo społeczne i polityczne, działania prawne, wsparcie ruchu i współpracę z biznesem. Mamy jasny cel – chcemy zbudować Polskę ludzi równych praw, gdzie każdy człowiek czuje się jak w domu. Bezpieczny, szanowany, chciany. Kraj, w którym szacunek i godność są zagwarantowane wszystkim bez względu na orientację psychoseksualną czy tożsamość płciową. Zmiana wymaga zaangażowania i siły. I takie właśnie jest KPH – zaangażowane i silne. Jesteśmy Ministerstwem Równych Praw. Jesteśmy rzecznikami i rzeczniczkami społeczności LGBT+. Stworzymy sprawiedliwy i inkluzywny system. System, który nazywa się Polska.www.kph.org.pl.

Zobacz też: Nowy kawałek Nirvany nagrany przez sztuczną inteligencję czy odnaleziony na starej kasecie?

Nowy kawałek Nirvany nagrany przez sztuczną inteligencję czy odnaleziony na starej kasecie?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News