NFT przeciwko strefom wolnym od LGBT+

ntf przeciwko strefom wolnym od lgbt+

Powstała kolekcja NTF do walki ze „strefami” wolnymi od LGBT+. Już samo przypominanie o tym, że są w Polsce takie „strefy” napawa nas wstydem. Niestety żyjemy w kraju kołtuństwa i głupoty, ale cóż, może jesteśmy narodem wybranym pod tym względem.

Kampania Przeciw Homofobii walcząc o równe prawa dla osób LGBT+ przekracza kolejną granicę. W czerwcu, przy wsparciu agencji 180heartbeats + Jung v Matt, stowarzyszenie zorganizowało 32 marsze równości w metawersie. Teraz KPH wystawia kolekcję NFT z THE IMPOSSIBLE PARADE na platformie OpenSea. Pierwsze tokeny trafiły już m.in. do portfeli Justina Biebera i Gwyneth Paltrow. Tym samym o problemie uchwał anty-LGBT znów robi się głośno. I to nie tylko w Polsce i Europie, ale też na całym świecie.

W czerwcu 2022 KPH wspierane przez 180heartbeats + Jung v Matt zorganizowało 32 marsze w metawerse. Wirtualne parady przeszły przez miejscowości, w których lokalne władze przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Rozszerzona rzeczywistość i cyfrowy świat dały wówczas możliwość manifestowania wolności i równości w miejscach, gdzie osobom LGBT+ odmawia się pełnych praw. W ramach kolejnej odsłony kampanii THE IMPOSSIBLE PARADE, KPH zdecydowało się na pogłębienie wirtualnego aktywizmu, tworząc kolekcję składającą się z 32 NFT z wyjątkowymi postaciami z metawersowych marszów. Unikatowe wirtualne tokeny zostały wystawione na sprzedaż na platformie OpenSea. Pierwsze wirtualne-postacie trafiły do portfeli takich gwiazd jak Justin Bieber, Gwyneth Paltrow, Madonna, Serena Williams czy Shaquille O’Neal.

Unikatowe tokeny przeciw strefom anty-LGBT

O sztuce w NFT  (ang. non-fungible token) czyli unikatowej, cyfrowej jednostce danych opartej na architekturze blockchain, zaczęło być głośno dwa lata temu. Wówczas to Mike „Beeple” Winkelmann – artysta, sprzedał swoje cyfrowe dzieło – Everydays: The First 5.000 Days za 69 milionów dolarów. Kupiec nie otrzymał jednak prostej, wydrukowanej pracy, a niewymienialny token (NFT) potwierdzający jej autentyczność. O ile we wspomnianym przypadku kwota z aukcji zasiliła konto artysty i domu aukcyjnego, który go reprezentował, o tyle w przypadku THE IMPOSSIBLE PARADE zebrane środki zostaną przeznaczone na działania mające doprowadzić do uchylenia uchwał uderzających w osoby LGBT+.
KPH to organizacja znana z innowacyjnego podejścia do walki o równość. Od samego początku realizujemy kampanie społeczne poruszające tematy, o których wcześniej milczano i robimy to w formie, której dotąd nie łączono z walką o równouprawnienie. Tak było w przypadku takich kampanii jak np. Niech nas zobaczą z 2003 roku, Przekażmy sobie znak pokoju z 2016 roku czy #JestemPrzeciwTransfobii z 2021.Teraz przyszedł czas na metawers. Jesteśmy przekonani, że wystawiając kolekcję NFTsów z THE IMPOSSIBLE PARADE skierujemy uwagę świata na Polskę, a zebrane środki pozwolą nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz uchylenia homo- i transfobicznych uchwał – stwierdza Cecylia Jakubczak z KPH.

Jak zdobyć tokeny THE IMPOSSIBLE PARADE?

Tokeny z THE IMPOSSIBLE PARADE zostały wystawione na platformie OpenSea. Aby wejść w posiadanie jednego z NFTsów od KPH należy utworzyć lub zalogować się na konto w OpenSea, wyszukać kolekcję – wpisując jej nazwę, zlicytować wybranego NFT. Każda zaprojektowana przez 180heartbeats + Jung v Matt w metawerse postać reprezentuje jedną strefę wolną od LGBT+, w której odbyły się tego lata wirtualne parady. Aby podkreślić nasz cel, nadaliśmy 32 NFTsom nieprzypadkowe imiona, takie jak Kampo, Gutan, Tupar. Wszystkie inspirowane esperanto i wywodzące się od słów takich jak równość czy tolerancja.
Organizatorzy mają nadzieję, że NFT z THE IMPOSSIBLE PARADE dadzą kolejny impuls do dyskusji na temat równouprawnienia osób LGBT+ w Polsce. Strona projektu: theimpossibleparade.com

Fakty o uchwałach anty-LGBT

  • Pierwszą uchwałę anty-LGBT przyjęto w 2019 roku w Świdniku (woj. lubelskie)
  • W szczytowym momencie strefy wolne od LGBT, czyli takie miejsca, w których obowiązywały uchwały anty-LGBT lub SKPRy (Samorządowe Karty Praw Rodzin), obejmowały 30% terytorium Polski
  • W 2021 roku Parlament Europejski w odpowiedzi na “strefy wolne od LGBT” ogłosił całą UE, czyli też Polskę, “strefą wolności dla LGBT”
  • Osoby LGBT+ mieszkające w strefach wolnych od LGBT miewają myśli samobójcze częściej od osób LGBT+ mieszkających tam, gdzie dyskryminujące uchwały nie obowiązują.

Kampania Przeciw Homofobii to założona w 2001 roku organizacja społeczna, która działa na rzecz społeczności LGBT+ na poziomie krajowym i międzynarodowym poprzez rzecznictwo społeczne i polityczne, działania prawne, wsparcie ruchu i współpracę z biznesem. Mamy jasny cel – chcemy zbudować Polskę ludzi równych praw, gdzie każdy człowiek czuje się jak w domu. Bezpieczny, szanowany, chciany. Kraj, w którym szacunek i godność są zagwarantowane wszystkim bez względu na orientację psychoseksualną czy tożsamość płciową. Zmiana wymaga zaangażowania i siły. I takie właśnie jest KPH – zaangażowane i silne. Jesteśmy Ministerstwem Równych Praw. Jesteśmy rzecznikami i rzeczniczkami społeczności LGBT+. Stworzymy sprawiedliwy i inkluzywny system. System, który nazywa się Polska.www.kph.org.pl.

Zobacz też: Nowy kawałek Nirvany nagrany przez sztuczną inteligencję czy odnaleziony na starej kasecie?

Nowy kawałek Nirvany nagrany przez sztuczną inteligencję czy odnaleziony na starej kasecie?

Rate this post