Peter DeVito swoją twórczością przełamuje tabu, przekuwając ludzkie niedoskonałości w dzieło sztuki

Dwie fotografie: z lewej meżczyzna cierpiący na albinizm z naklejonym na twarzy napisem po angielsku Nie możesz być czarny. Z prawej kobieta z czerwonym znamieniem na twarzy, na którym ma naklejony napis po angielsku Usunęłabyś to, gdybyś mogła.

Peter DeVito na swoich fotografiach ukazuje to, co do tej pory było stygmatyzowane. Rzuca światło na niedoskonałości ludzkiego ciała, przedstawia to jak stereotypowo postrzegane są osoby danej rasy, nakreśla problemy z jakimi muszą się borykać ludzie cierpiący na choroby, których objawy są widoczne na ich ciele.

Fotograf i ilustrator Peter DeVito poprzez swoją twórczość udziela głosu osobom, które na co dzień muszą konfrontować się z oceną otoczenia. Czy to ze względu na ich kolor skóry, brak włosów, trądzik, bądź widoczne zmiany na skórze. Tym samym stara się uświadomić swoim odbiorcom, że wygląd człowieka nie determinuje jego tożsamości. Peter DeVito przekuwa ludzką niedoskonałość w dzieło sztuki.

Tekst: Wiktor Knowski

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News