Najlepsze produkty do brody [TOP 5]

produkty do brody

Śmiało można stwierdzić, że w ostatnich latach świadomość dotycząca pielęgnacji brody znacząco urosła. Coraz więcej mężczyzn szuka szamponów, olejków czy akcesoriów, które sprawią, że ich zarost będzie prezentował się nienagannie; nie bez znaczenia jest również zdrowie skóry i włosów.

Wybór jest duży i czasami trudno zdecydować się na konkretne kosmetyki. Jakie są – według mnie – najlepsze produkty do brody?

TOP 5: PRODUKTY DO BRODY

5. Wegański kartacz do brody

Długie poszukiwania odpowiedniego kartacza poszły – przynajmniej w moim przypadku – w niepamięć. Szukałem czegoś twardego, bo moja broda nie lubi litości, i wytrzymałego, żeby produkt się nie rozpadł w pięć do ośmiu minut, jak to czasami bywało. Na szczęście z pomocą przyszli Cyrulicy, którzy zapewnili mnie, że wegański kartacz do brody jest nie tylko piekielnie solidny, ale i przy używaniu go nie będę miał wątpliwości moralnych.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

produkty do brody kartacz

Mamy tutaj do czynienia z nylonową szczeciną, która do złudzenia przypomina włosie prawdziwego dzika, ale nim nie jest, więc #crueltyfree i w ogóle. Efekty użytkowania zaś są nad wyraz satysfakcjonujące – włosy nie wypadają, jest przyjemnie, twardo i stabilnie.

4. Szampon do brody + balsam Rogue

Proszę wybaczyć prywatę, ale ostatnio debatowaliśmy z moją przyszłą żoną na temat możliwości wzięcia ślubu na Hawajach. Wspólnie ustaliliśmy, że to w sumie spoko opcja, tylko bardzo kosztowna. I potem przyszły do mnie kosmetyki z serii Rogue, dzięki którym nie muszę już planować 24-godzinnej podróży samolotem, bo mam Hawaje we własnym domu.

rogue

I proszę wybaczyć również ten patos, ale naprawdę – tak zaskakującego zapachu dawno nie czułem. Trudno go opisać na tyle precyzyjnie, żeby w pełni oddać jego walory; tropikalne owoce łączą się z morską bryzą, a gdzieś tam w tle czuć też miętę (hawajską, warto dodać). W efekcie szampon Rogue doskonale myje brodę (a i sama skóra twarzy nie może narzekać).

Balsam zaś wydaje się na pierwszy rzut oka nieco dziwny – jakiś taki twardawy i mało tłusty. Ale to strzał w dziesiątkę – jest nie tylko łatwy w nakładaniu, ale nie denerwuje swoją strukturą jak wiele innych produktów tego rodzaju. Sprawnie się go nakłada, świetnie modeluje brodę (nawet tak toporną jak moja), a zapach sprawia, że masz pełne prawo, by już po pierwszym użyciu nałożyć opaskę na jedno oko i przeprowadzić abordaż jakiegoś statku.

3. Olejki do brody od Cyrulików

Jeśli chodzi o kompleksową pielęgnację brody, nie można zapomnieć o olejkach. Te od Cyrulików sprawiają, że skóra przestaje być sucha i swędzącą, broda zaś zyskuje na elastyczności i twardości; według producenta, dzięki ich stosowaniu możesz liczyć na to, że będzie rosła szybciej i zdrowiej.

I faktycznie tak jest – moja broda stała się jakby milsza, od kiedy stosuję olejki regularnie, a nie raz na ruski rok, jak to bywało kiedyś. Używam naprzemiennie dwóch produktów – olejku Rogue (o tym zapachu pisałem przed chwilą) oraz Burboneski, a więc propozycji dla największych twardzieli jeśli chodzi o produkty do brody. I tutaj warto się na chwilę zatrzymać, bo mamy do czynienia z kolejną nietuzinkową kompozycją.

Projekt bez nazwy3 Najlepsze produkty do brody [TOP 5]

Aromat mocnej czarnej kawy łączy się z whisky, sprawiając, że bardziej męskiego zapachu nie doświadczyłem nigdy wcześniej. Co więcej, utrzymuje się on bardzo długo, dzięki czemu przez cały dzień muszę się powstrzymywać, żeby nie zagarniać brody bliżej nosa, byle tylko go poczuć.

2. Szampon Burboneska

Skoro mowa o zapachu whiskey&coffee, chciałbym w osobnym punkcie przedstawić mój absolutnie ulubiony kosmetyk z tej serii, a więc szampon Burboneska. Choć nie zawsze jest taka potrzeba, to dla przyjemności stosuję go niemal codziennie, bo zakochać się można nie tylko w tym aromacie, ale i samych właściwościach szamponu.

Projekt bez nazwy4 Najlepsze produkty do brody [TOP 5]

Wytwarza całkiem duże ilości piany, dzięki czemu samo mycie jest bardzo przyjemne, później zaś skóra i broda są niebywale wdzięczne za taką pielęgnację. Dawno nie miałem tak nawilżonej skóry pod brodą, a swędzenie, które czasami się pojawiało, teraz nagle znikło.

1. Prostyler do brody i włosów

Wspomniałem o wspaniałych zapachach, jakie proponują Cyrulicy, ale w przypadku tego produktu – choć bardzo ładny – jest kwestią drugo-, a może i nawet trzeciorzędną.

Prostyler jest wynalazkiem, na który – jako posiadacz krnąbrnego zarostu – czekałem całe życie. Pozwala na ułożenie brody dokładnie w taki sposób, na jaki mam ochotę, a grube, wijące się i niewspółpracujące włosy jest dzięki niemu niezwykle łatwo okiełznać. W efekcie wszystkie odstające włoski już nie odstają, a cała broda prezentuje się naprawdę okazale.

Projekt bez nazwy5 Najlepsze produkty do brody [TOP 5]

Prostyler zwiększa optycznie gęstość i objętość włosów. Można go używać zarówno do brody (działa bardzo mocno), jak i do fryzury na głowie (działa nieco subtelniej, ale na moje potrzeby jest jak najbardziej w porządku). Produkt jest trochę “lżejszy” od balsamów, bo w postaci fajnej, przyjemnej mgiełki.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Cyrulicy. Pozdrawiamy!

Zobacz także: Brodacze są bardziej atrakcyjni i zdrowsi

Badania pokazały, że brodacze są nie tylko bardziej atrakcyjni, ale też zdrowsi

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News