Badania pokazały, że brodacze są nie tylko bardziej atrakcyjni, ale też zdrowsi

Mężczyzna z brodą

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem brody, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość prosto od naukowców. Chociaż trochę dziwi nas, że ktoś chciał przeprowadzać badania akurat na ten temat.

Naprawdę, czasami się zastanawiamy, dlaczego naukowcy spędzają czas nas na badaniu rzeczy, które nie mają większego znaczenia, zamiast zająć się czymś pożytecznym, ale jeśli ta informacja poprawi wasz dzień, to nasz także.

Jak się okazuje, brody nie tylko czynią mężczyzn bardziej atrakcyjnymi (to wiedzieliśmy i przed tym artykułem), ale także posiadają kilka walorów zdrowotnych. Po pierwsze. Wyhodowana broda w 95% chroni skórę twarzy przed szkodliwymi promieniami UV. Nie oznacza to, że możecie wyrzucić olejki chroniące przed słońcem, ale posiadanie brody zdecydowanie pomaga w blokowaniu dostępu szkodliwych promieni do skóry.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


To jednak nie koniec zalet. Mniejszy dostęp do promieniu UV oznacza także powolniejszy proces starzenia się skóry i nawet jeśli z brodą wyglądasz jak XIX-wieczny drwal, to Twoja skóra będzie gładka i pozbawiona zmarszczek! Ponadto, brodacze odznaczają się także mniejszym ryzykiem zachorowania na raka skóry.

Jeśli jednak nie jesteście brodaczami, ale macie gęste włosy na głowie — zalety ich posiadania są dokładnie takie same!

Zobacz też: Gadżety, dzięki którym byliśmy fajni

Gadżety, dzięki którym byliśmy fajni

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News