Najlepsze kluby techno w Polsce

najlepsze kluby techno w polsce

Techno łączy ludzi. Niezależnie od Twojego pochodzenia, statusu społecznego, wykonywanego zawodu czy aparycji, z pewnością będziesz mile widziany na licznych imprezach tego typu odbywających się w całej Polsce. Kultywowanie tej jednoczącej formy rozrywki odbywa się w każdy weekend w dziesiątkach lokali.

Jakie są najlepsze kluby techno w Polsce? Jakie lokale warto odwiedzić, kiedy jest się miłośnikiem spędzania czasu w taki sposób?

LUZZTRO (Warszawa)

Zaczniemy z tak zwanej grubej rury – od przybytku, wokół którego przez lata działania zdążyło narosnąć wiele intrygujących historii, mitów i legend. W praktyce mamy do czynienia z jednym z najlepszych klubów techno w naszym kraju, który zachwyca klimatem i stawia na intrygujących, różnorodnych artystów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zachęca również lokalizacją – pomiędzy Smolną a Alejami Jerozolimskimi, w zasadzie naprzeciwko Muzeum Wojska Polskiego, w ścisłym centrum. Może to wskazywać na ceny adekwatne do umieszczenia budynku, jednak klub jest przystępny dla wszystkich – nie dziwi zatem, kultowa już, różnorodność gości, która bez wątpienia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kwestii, gdy mowa o Luzztrze.

https://www.youtube.com/watch?v=LD-ay3__ung

Z ciekawostek: polecamy kanały społecznościowe klubu. Serio. Po prostu tam wejdźcie, na Facebooka albo Instagrama. To może wam poprawić dzień, miesiąc, rok.

DOM (Łódź)

W samym centrum Łodzi, na terenie innowacyjnego projektu OFF Piotrkowska Center, znajduje się DOM – a więc najbardziej znany klub techno w mieście włókniarzy. Powstał z inicjatywy pięciu Ojców Założycieli – łódzkich muzyków, którzy chcieli stworzyć niebanalny projekt łączący różne środowiska, gatunki i klimaty.

W efekcie, jak sama nazwa mówi, klub staje się dla wielu ludzi drugim domem, oferując nie tylko typowe imprezy techno, ale również slamy poetyckie, wyprzedaże ubrań z drugiej ręki, turnieje didżejskie i koncerty. Klub stawia na inkluzywność i różnorodność, co spotyka się z uznaniem łódzkich fanów techno i alternatywy.

PROJEKT LAB (Poznań)

Stosunkowo młody klub, który garściami czerpie z najlepszych berlińskich przybytków tego rodzaju. Jak w wywiadzie dla Głosu Wielkopolskiego wypowiada się Mateusz Woźniak, jeden z założycieli:

Wizyta w Berghain [klub w Berlinie – przyp. red.] uświadomiła nam, że polskie kluby są mocno w tyle. Zorientowaliśmy się, że można wszystko zrobić inaczej i lepiej. Zbiegło się to ze znalezieniem idealnego miejsca na naszą działalność – industrialnego budynku w centrum miasta, ale jednak położonego nieco na uboczu.

W efekcie LAB bardzo szybko stał się popularny na technomapie Poznania. A Poznań, jak to Poznań – przykłada ogromną wagę do komfortu ludzi różnych orientacji i narodowości, więc każdy może poczuć się jak w domu.

SFINKS700 (Sopot)

Jeden z najciekawszych klubów znajdujących się na terenie Trójmiasta. Jeśli chodzi o najlepsze kluby techno w Polsce nad morzem – nie ma sobie równych. Przez lata działania otrzymał status miejsca kultowego, które dla wielu fanów techno jest obowiązkowym punktem do odhaczenia.

Działa już od lat dziewięćdziesiątych, będąc jednym z pierwszych lokali tego rodzaju w Polsce. Nie ogranicza się jednak do imprez techno, bo gwarantuje również doskonałe doznania w trakcie alternatywnych koncertów i imprez takich jak występy teatralne. Zresztą, taka różnorodność staje się coraz bardziej powszechna w polskich klubach techno, a wydaje się, że SFINKS przetarł te szlaki.

PROZAK 2.0 (Kraków)

Na Placu Dominikańskim w Krakowie znajduje się klub będący reaktywacją kultowego Prozaka. A co oferuje? Kilka parkietów, tanie piwo, a przede wszystkim klimat, który każdego weekendu przyciąga krakowskich miłośników techniawy.

Jak pisze Monika Sikorska, blogerka Erasmus Polska:

Klub Prozak 2.0 to reaktywacja dawnego Prozaka, który szczyci się dobrym bookingiem. Do grania na dwóch poziomach: minus jeden i zero, zapraszają najlepszych DJ-ów. Lista sław, które tam grały jest długa, tak długa, że nie chce mi się jej tu przedstawiać. Ustalmy jedno, jest to klub z muzyką elektroniczną,więc jeśli jesteś dziunią w mini, szukającą sponsora, jedź do Sopotu (omiń tam Sfina w swoim imprezowym maratonie) i Prozakiem nie zajmuj sobie głowy.

Czego chcieć więcej?

Najlepsze kluby techno w Polsce znajdują się też oczywiście w innych polskich miastach, także tych mniej oczywistych – chociażby w Częstochowie. Zachęcamy do eksploracji na własną rękę, bo scena techno w naszym kraju stale się rozwija, a wraz z nią – wzrasta jakość doznań w klubach.

Zobacz także: Czym w ogóle jest streetwear?

Czym w ogóle jest streetwear?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News