Najlepsze filmy ze zwierzętami, które musicie obejrzeć

Najlepsze filmy ze zwierzętami

Zwierzęta to stworzenia co najmniej niesamowite. Często te, które pojawiają się w filmach, są całkowicie oddane, mądre i niejednokrotnie tak słodkie, że trafiają wprost do naszych serc. Ale nie tylko. Czasami pełnią w filmach funkcję tych złych (najczęściej “obsadza się” do nich rekiny, krokodyle, węże czy pająki, ale popkultura zna również wielkie małpy, dinozaury i bliżej niezidentyfikowane zwierzęta). Dzisiaj postanowiliśmy podzielić się filmami, w których występują zwierzęta, nie tylko w roli głównej. Koniecznie zobaczcie więc, jakie filmy z tymi stworzeniami warto obejrzeć. A jest z czego wybierać!

Woda dla słoni

Niesamowity melodramat, który potrafi mocno złamać serce, ale i dać nadzieję. Tutaj głównym zwierzęciem jest przepiękny słoń, a w zasadzie słonica, ale jego historia nie jest równie ładna. Rosie bowiem zamknięta jest w cyrku i skazana na łaskę (lub też niełaskę) jego właściciela. Do czasu… Poznajemy historię Jacoba Jankowskiego, który jest studentem weterynarii. Pod wpływem dramatycznych przeżyć zmuszony jest on do porzucenia studiów przed ich ukończeniem. Los chce, że trafia do wędrownego cyrku, gdzie ma pracować jako weterynarz. Poznaje tam przepiękną Marlenę, która jest żoną właściciela cyrku Augusta. Wszystko to z niesamowitą obsadą: Robert Pattinson, Reese Witherspoon, a także Christoph Waltz. Gwarantujemy, że ten film trafi w nawet najbardziej odporne serce.

Ace Ventura: Psi detektyw

Nie mogło tutaj zabraknąć Jima Carreya i jego spektakularnej roli. Ventura to niesamowicie zwariowany i osobliwy detektyw. Mężczyzna specjalizuje się w… odnajdowaniu zaginionych zwierząt. Jest w tym bezkonkurencyjny. Tym razem jego zadaniem jest odnalezienie maskotki jednej z drużyn futbolowych. Gdzie podziewa się zaginiony delfin? Cóż… Lepiej żeby Ventura przekonał się o tym szybciej, bo do finałowej rozgrywki zostało zaledwie dwa tygodnie, a wtedy maskotka musi już być na miejscu. Ale tytułowy bohater już nie takie rzeczy widział i nie takie rzeczy robił.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Marley i ja

Przepiękne pokazana przyjaźń między psem a ludźmi. I chociaż czasami bywa trudna – swoich przyjaciół trzeba akceptować zawsze. John i Jenny przenoszą się z zimnego Michigan prosto do West Palm Beach na Florydzie, gdzie kupują pierwszy dom, zatrudniają się jako dziennikarze w konkurujących gazetach i spędzają razem czas jako małżeństwo. Ale u Jenny powoli budzi się instynkt macierzyński. Ponieważ John nie jest na to gotowy, pewnego dnia przynosi jej do domu… psa. Ma to być tymczasowe zastępstwo. Marley, jak się okazuje, jest psem dosyć specyficznym. Niesamowicie osobliwym. Ale jednego nie można mu odmówić – ma ogromne serce.

Życie Pi

Absolutnie piękna historia, ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela. Pi Patel to syn właściciela ZOO, który mieszka ze swoją rodziną w Indiach. Pewnego dnia okazuje się, że życie ma dla niego wyzwanie, które wymaga wiele determinacji, siły i woli walki. Jego rodzina postanawia przenieść się do Kanady, ale w trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się na niewielkiej szalupie, na środku oceanu, całkowicie sam. No… może nie do końca. Jego towarzyszami są hiena, orangutan, zebra i tygrys bengalski o imieniu Richard Parker. Czeka go niesamowicie zacięta walka o przetrwanie. “Życie Pi” przedstawia nam absolutnie przepiękne zwierzęta, a tygrys z plakatu jest już w zasadzie postacią kultową.

Lassie, wróć

Wersji było przynajmniej kilka. Ale historia ta, o niesamowicie mądrym psiaku, za każdym razem uderza w sam środek serca. Nie ma chyba bardziej oddanego pieska niż Lassie. Chłopiec i Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Ale kiedy tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkanka, gdzie psy nie są akceptowane, będą musieli się rozstać. Pies oddany zostaje do rozpieszczonej dziewczynki, a ta zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak kiedy dochodzi do pierwszej lepszej okazji – Lassie wydostaje się stamtąd i przemierza cały kraj, aby odnaleźć swojego najlepszego przyjaciela. Właśnie takie są psy…

Chcecie znaleźć więcej informacji o filmach i serialach? Zobaczcie na https://spokeo.pl

Materiał partnerski

Zobacz też: Najlepsze ukraińskie filmy – TOP 10 filmów zza wschodniej granicy

Najlepsze ukraińskie filmy – TOP 10 filmów zza wschodniej granicy

 

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News