Nadchodzi era selfie 3D?

Anglicy uznali, że zwykłe selfie to już za mało i postanowili wymyślić coś więcej. Stworzyli specjalną budkę do robienia zdjęć w formacie 3D. Niedługo każdy z nas będzie mógł mieć swoją miniaturkę w domu.

Jak to się robi? Do nowo zaprojektowanej budki wystarczy wejść. Serio – mechanizmy, które są w niej zamontowane całą resztę wykonają za nas. Nie musimy ani martwić się o trzęsącą rękę, ani o to jak ustawić aparat, żeby zdjęcie wyszło dobrze. Wystarczy stanąć nieruchomo, a budka obróci się wokół nas i dokładnie zeskanuje każdą część ciała i ubrania. Następnie z maszyny wychodzi mała biała figurka – nasza miniaturka. Jedyne, czego jej jeszcze potrzeba, to trochę kolorów z farb, które są nanoszone ręcznie.

1

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czy po erze „zdjęć z rąsi”, których robienie w każdym miejscu publicznym nie dziwi już dziś nikogo, przyszedł czas na kolekcjonowanie swoich małych sobowtórów? Na pewno byłoby fajnie mieć małą taką własną podobiznę w domu, ale czy nie jest to atrakcja na raz, góra dwa razy? Mimo wszystko mamy nadzieję, że budki „Shapify”, stworzone przez Artec Group, dotrą również do Polski i będziemy mogli przetestować je na własnej skórze.

5

Film prezentujący budkę „Shapify” można obejrzeć tutaj.

 

tekst | Aleksandra Barcz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News