Muzyczna strona Kalifornii

coachella-2013-day1-1

Coachella Valley Music and Arts Festival to dwa weekendy zintensyfikowanych wakacji jeszcze przed końcem kwietnia. Są palmy, jest słońce, a Line-up tak bogaty, że koncerty na sześciu scenach zaczynają się jeszcze przed południem. Poza świetną muzyką z gatunków rock, hip hop, electro, dance i indie festiwal słynie także z bajkowych rzeźb i instalacji oraz dużej ilości dziewcząt w kusych dżinsowych szortach.

Na Coachelli niepodzielnie rządzi styl boho. Skąpe stroje, etniczna biżuteria i wianki na głowach to niemalże obowiązkowy uniform festiwalowiczek. Trendowi temu pozostają wierne nie tylko zwykłe dziewczyny, ale i przybywające tłumnie każdego roku gwiazdy sceny, ekranu i rubryk towarzyskich w tabloidach.

Podczas tegorocznej piętnastej edycji festiwalu wystąpią m. in. OutKast, Muse, Arcade Fire, The Knife, Ellie Goulding, Haim, Bonobo, Bastille, Woodkid, Tom Odell, Queens Of The Stone Age, Pharrell Williams, Lorde, Foster The People, Pet Shop Boys, MGMT, Empire Of The Sun, Fatboy Slim, Nas, Kid Cudi, Solange, White Lies, Calvin Harris, Disclosure, Lana Del Rey, Motorhead, Little Dragon, Flosstradamus, Rudimental, AlunaGeorge, Flight Facilities.

coachella2014

Z końcem dnia wczorajszego pierwsza połowa Coachelli 2014 przeszła do muzyczno-imprezowej historii. Jeśli macie jednak jakąkolwiek szansę znaleźć się w Indio, w Kalifornii przed najbliższym piątkiem to zróbcie co w Waszej mocy i spędźcie trzy dni na jednym z najbardziej bajecznych, amerykańskich, muzycznych festiwali.

 

Tekst | Wera Dutkiewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News