Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Balmain i jego armia promotorów. Już od dłuższego czasu francuski dom mody Balmain jest uwielbiany przez celebrytów i gwiazdy instagrama. Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny marki stworzył własną armię. Poznajcie najciekawsze jej postaci na przestrzeni lat. 

Pierre Balmain urodził się 18 maja 1914 r., w Savoie we Francji. Wychował się w świecie pełnym mody. Jego ojciec pracował w branży draperii, a matka, która była współwłaścicielką butiku modowego Galeries Parisiennes. Balmain był protegowanym projektanta Luciena Lelonga, który nauczył go praktycznego projektowania i szycia. Zanim Balmain otworzył swój dom mody, w 1945 roku poznał i zaprzyjaźnił się z Christianem Diorem, nie zdając sobie sprawy z tego, że w przyszłości będzie to jego rywal w branży. W tym okresie w sklepie Balmain pojawiły się sukienki z wiązaną talią i sukienki bombki, które były bardzo podobne do powojennej kolekcji Diora New Look. 

W 1994 roku stanowisko dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody Balmain objął Oscar de la Renta. Kontynuował on dziedzictwo Balmain szyjąc szykowne sukienki. W 2011 roku owo stanowisko objął dwudziestopięcioletni Olivier Rousteing, który zarządza francuską marką do dziś. To właśnie jemu przypisuje się stworzenie grupy celebrytów związanych z marką. Armia promotorów Balmain to najbardziej wpływowi artyści i modelki, którzy inspirują świat. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Przedstawiamy jedne z najbardziej popularnych muz Armii Balmain w historii marki.

Audrey Hepburn

1 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Gdy Audrey wychodziła za mąż za Mela Ferrera, miała na sobie suknię Balmain. Mimo że była muzą Huberta de Givenchy, uwielbiała projekty Balmaina.

Brigitte Bardot

2 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Francuska sukienka-bombka została stworzona z myślą o kobietach Balmain. Podczas Royal Film Performence w 1956 roku Brigitte Bardot miała na sobie satynową haftowaną suknię Balmain właśnie o tym kroju.

Sophia Loren

3 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Sophia Loren podobnie jak inne aktorki z okresu lat 50. i 60. również była wielką fanką marki Balmain. W adaptacji filmowej The Millionairess aktorka była ubrana w charakterystyczną rozkloszowaną spódnicę francuskiego domu mody.

Marlene Dietrich

4 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Miłośniczka powojennej francuskiej mody, hollywoodzka diwa zawsze była na bieżąco z trendami. Często można było ją zobaczyć ubraną w Balmain. Projekty chętnie nosiła nie tylko na co dzień, ale również na ekranie.

Rosie Huntington-Whiteley

5 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Topmodelka była jedną z pierwszych muz dyrektora kreatywnego Oliviera Rousteinga. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać jej sylwetkę na wybiegu francuskiego domu mody Balmain. Rosie jest przyjaciółką Rousteinga. Często możemy zobaczyć ją ubraną w jego projekty.

Siostry Kardashian – Jenner

6 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Rodzina Kardashian – Jenner jest w długoletniej relacji z marką, a różni jej członkowie noszą projekty Balmain na imprezy, czerwony dywan czy są nawet częścią kampanii reklamowych francuskiego domu mody. 

Gigi & Bella Hadid

7 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Obydwie siostry są ulubionymi modelkami Oliviera Rousteinga. Chodzą zarówno po wybiegu, jak i biorą udział w kampaniach reklamowych. Siostry również uwielbiają nosić ubrania Balmain na co dzień.

Beyonce

8 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Beyonce miała na sobie bluzę Balmain podczas kultowego występu na festiwalu Coachella, znanego również jako Beychella. Balmain po owym występie proponował swoim klientkom podobne bluzy na sprzedaż. Ponadto Beyonce pojawiała się w projektach Balmain podczas trasy koncertowej The Formation World Tour.

Jourdan Dunn

9 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Modelka jest wieloletnią przyjaciółką i twarzą marki. Występuje zarówno w kampaniach reklamowych, jak i na wybiegach Balmain. 

Cara Delevingne

10 1 Armia promotorów Balmain na przestrzeni lat

Na potrzeby kampanii reklamowej Balmain na sezon wiosna-lato 2019 sam Olivier Rousteing zapozował z Carą Delevingne przed obiektywem. Modelka jest przyjaciółką zarówno francuskiego domu mody, jak i utalentowanego projektanta.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News