Muzealne osobliwości

Jeśli muzea kojarzą Ci się z nudnymi lekcjami w gimnazjum, kiedy to regularnie wychodziło się oglądać podobne eksponaty w różnych konfiguracjach dotyczące historii Polski, proponujemy kilka pomysłów na radykalną odmianę perspektywy dotyczącej wypadów do muzeów.
#1 Muzeum Tanich Win

www.chatawalonska.pl
www.chatawalonska.pl

Wstydziliście, że jeśli wybieracie na trunek wieczoru wino, jest nim zazwyczaj tanie wino z Biedronki? Nie ma czego! W Szklarskiej Porębie, w Chacie Walońskiej znajduje się Muzeum Tanich Win. Chociaż niewielkie, można tam znaleźć aż kilkaset różnych etykiet oraz ponad 100 oryginalnych butelek wypełnionych tym szlachetnym, niskobudżetowym alkoholem. Dlatego, jeśli kolejny raz sięgniecie po tanie wino – róbcie to z dumą kolekcjonerów.

#2 Muzeum UFO

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jak głosi informacja na stronie muzeum: coś wydarzyło się w lipcu 1947 roku w czasie wielkiej burzy nieopodal Roswell w Nowym Meksyku. Coś niezwykłego pojawiło się na nieboskłonie. To wydarzenie wywarło tak wielki wpływ na świadomość świadków, że zaczęli szukać odpowiedzi na nurtujące pytania. A za nimi kolejne pokolenia zainteresowanych. Ze wszystkich dochodzeń w sprawie domniemanych zielonych stworków utworzone zostało muzeum, mieszczące się oczywiście w Roswell.

#3 Muzeum Brudu

http://urloplandia.pl/o/muzeum-mydla-i-historii-brudu-bydgoszcz-atrakcje-imprezy-okolicznosciowe-203931
http://urloplandia.pl/o/muzeum-mydla-i-historii-brudu-bydgoszcz-atrakcje-imprezy-okolicznosciowe-203931

Właściwie: Muzeum Mydła i Historii Brudu, znajdujące się w Bydgoszczy. Chociaż nazwa nie zachęca, założyciele muzeum oferują całkiem ciekawe aktywności: można nauczyć się prać na tarze, zobaczyć, w czym myto się dawniej, gdy nie było jeszcze nowoczesnych kabin prysznicowych, a nawet wykonać własne mydło. Można również zakupić wiele ręcznie robionych mydlanych wyrobów.

#4 Muzeum Seksu

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Entrance_Sex_Museum_of_Amsterdam.jpg
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Entrance_Sex_Museum_of_Amsterdam.jpg

Skoro już pobrudziliśmy myśli, jako następne proponujemy Muzeum Seksu w Amsterdamie. Założone w 1985 roku, jest dziś najstarszym muzeum seksu na świecie. Poznacie historię seksualności okraszoną licznymi zdjęciami, erotycznymi gadżetami, nagraniami, a także innymi okazyjnymi atrakcjami. Muzeum mieści się na przestrzeni dwóch budynków, oferując solidną dawkę ekscytującej wiedzy.

#5 Muzeum Złej Sztuki

http://www.museumofbadart.org/coll7/image02.php
http://www.museumofbadart.org/coll7/image02.php

Jeśli masz dosyć sztuki współczesnej – którą wypadałoby się pozachwycać, chociaż nikt nie wie, o co miało chodzić i co miałyby przedstawiać plamy podkładu na sylikonowej płachcie – przerzuć się na sztukę z góry zdefiniowaną jako złą. Museum of Bad Art założone zostało w 1994 roku. Szczyci się posiadaniem aż 600 eksponatów. Wystawy są wędrowne, przemieszczają się po różnych „galeriach” Bostonu, a wizyta na pewno dostarczy pozytywnego materiału do dyskusji. Większość prac malarskich można oczywiście zakupić.

 

tekst | Magdalena Sobolska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News