Modne materiały i tkaniny

Modne materiały i tkaniny

Świat mody rządzi się swoimi prawami. Jeden rodzaj ubrania będzie modny przez sezon czy dwa, inny stanie się wspomnieniem w ciągu jednego lata. Zależy to od wielu czynników: trendów panujących na świecie, nowych projektów znanych projektantów mody, które nagle podbijają serca klientów, a nawet od polityki, czyli na przykład kwestiami związanymi z ekologią. To samo tyczy się tkanin i materiałów, z których wykonywane są ubrania. Ten krótki artykuł zapozna Cię z modnymi w tym sezonie tkaninami, więc czytaj śmiało!

Jedwab i len czy może tkaniny sztuczne?

Jakie są obecnie modne materiały i tkaniny? Odpowiedź jest prosta: ekologiczne! Dlaczego? Z kilku powodów. Dzieje się tak dlatego, że współcześnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, wielu ludzi, od naukowców przez pisarzy aż po aktorów czy lekarzy, stara się przekonać globalną populację do wykorzystywania bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań, także w dziedzinie ubioru i mody. Dlatego też tak wiele dawniej nieco zapomnianych materiałów i tkanin wraca do łask.

modnetkaniny Modne materiały i tkaniny

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Len – ponadczasowy modny i delikatny

Nie da się ukryć, że len jest materiałem, czy też tkaniną, która ma wiele różnych zastosowań. Tworzy się z niego nie tylko ubrania takie jak na przykład lniane koszule, ale również obrusy lniane, lniane zasłony, ręczniki czy pościel. Szczególnie popularny w miesiącach letnich za sprawą swojej oddychającej struktury. Pozwala na szybkie odprowadzenie ciepła z organizmu, nie elektryzuje się, jest hipoalergiczny i trwały, a ślad węglowy, który pozostawia po sobie, jest znikomy. Tkaniny z lnu są biodegradowalne, więc ubrania lniane często są po prostu określane mianem ubrań ekologicznych. To dlatego, między innymi, len zyskuje na popularności w ostatnich czasach.

Wiskoza i Jedwab

Jedwab to skomplikowana tkanina. Jej włókna są jednymi z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych na świecie. Jedwab jest w pełni naturalny, bo produkowany z włókien białkowych wytwarzanych przez jedwabniki. Jako produkt naturalny jest w pełni biodegradowalny i można go dodawać nawet to odpadków spożywczych i ogrodowych przy tworzeniu kompostu! Wiskoza nazywana sztucznym jedwabiem to bardzo wygodny, który równocześnie jest przyjazny i dla środowiska.

modnetkaniny 1 Modne materiały i tkaniny

Tkaniny, które odchodzą do lamusa

Nie trzeba nikogo przekonywać, że modne materiały i tkaniny nie są tworzone z substancji syntetycznych, nie należy więc do nich poliester czy akryl. Oczywiście nie zmieni to faktu, że ubrania wykonane z materiałów poliestrowych albo akrylowych przestaną istnieć, nie. Będą one bardzo popularne, ponieważ te materiały syntetyczne nie ulegają zagnieceniom i są również stosunkowo tanie, jednak nie zyskają one uznania szerszej rzeszy ludzi, którzy wykazują troskę o środowisko naturalne.

Modne materiały i tkaniny, które wybrać?

Len i jedwab są niewątpliwie ostatnimi czasy bardzo popularne, ale nie są jedynymi. Znajdą swoje zastosowanie głównie w przemyśle ubraniowym, chociaż zdarzają się również inne ich zastosowania. Jeśli szukasz więcej informacji i produktów, tkanin i materiałów, które mogą Cię zainteresować, wejdź na kraina-stylu.pl. Znajdziesz tam wszystko, czego szukasz!

 

 

 

Materiał zewnętrzny

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News