Minimalizm i wydajność czyli MSI PRO 24X

Komputer MSI All In One

Dlaczego All In One? Nie wszyscy mieli okazję korzystać z komputera typu All In One, czyli monitora i komputera w jednym. Wcześniej podobny patent zastosował Apple, ale to rozwiązanie dopiero teraz zyskuje na popularności za sprawą rozwoju technologii i miniaturyzacji elementów komputera. Dzięki temu oszczędzamy miejsce i oczyszczamy naszą przestrzeń życiową z kabli!

Minimalizm

All In One to rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoją przestrzeń. Nie chodzi tu tylko o oszczędzanie miejsca, ale o pozbycie się niepotrzebnych rzeczy ze swojego otoczenia. Od zawsze użytkowanie tradycyjnego desktopa kojarzyło się z tym, że zajmuje dużo miejsca i mamy do niego całą plątaninę kabli. Tutaj ten problem nie występuje. Do komputera idzie tylko jeden kabel zasilający i na tym koniec. W pakiecie z komputerem klient dostaje stylową klawiaturę i myszkę. Możliwy jest także montaż komputera na ścianie dzięki zgodności z systemem VESA, a dla osób które potrzebują przenieść swoje stanowisko pracy ułatwieniem jest kompaktowa konstrukcja i mała waga komputera. Po prostu odpinamy jeden kabel zasilający i możemy łatwo przenieść sprzęt w inne miejsce.

Design

Prostota i elegancja. Te dwa słowa są najbardziej adekwatne w odniesieniu do PRO 24X. Sam ekran jest niezwykle cienki – 6,5 mm, czyli mniej więcej jak smartfon w etui. Część w której znajduje się komputer jest praktycznie niewidoczna z przodu. Znajduje się na dole obudowy i jest ponad dwa razy cieńsza niż w maszynach tego typu innych producentów (mniej więcej grubości laptopa i ponad dwa razy). Cały komputer wygląda jak bardzo smukły i designerski monitor z elementami szczotkowanego metalu i bardzo elegancką podstawką w kształcie delty.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Komputer MSI All In One

Komputer All In One przód

Komputer MSI All In One

Wydajność

Mogłoby się wydawać, że tak nieznaczne rozmiary powodują ograniczenia wydajności ale nic bardziej mylnego! Komputery z serii PRO 24X 10M jako pierwsze AIO (All In One) wyposażone są w procesory Intel® Core™ 10 generacji, które charakteryzuje wysoka energooszczędność i wielokrotnie większa wydajność od poprzednich generacji. Co prawda nie jest to sprzęt dla graczy lubiących najnowsze tytuły wymagające potężnej mocy obliczeniowej, ale PRO 24X spokojnie wystarcza do wszelkich zastosowań domowych, biurowych, a nawet kreatywnych.

Atutem PRO 24X jest możliwość rozbudowy o kolejny dysk dzięki łatwo dostępnej kieszeni, czyli systemowi MSI HDD Rapid Upgrade, który pozwala na szybkie i bezproblemowe dodanie lub demontaż 2,5-calowego dysku.

W naszym teście zwróciliśmy też uwagę na to jak cicho pracuje PRO 24X. Praktycznie w ogóle go nie słychać. Dzieje się tak za sprawą nowego systemy chłodzenia Silent PRO Cooling, który jest wykorzystywany w komputerach klasy serwerowej i zapewnia cichą i stabilną pracę oraz dłuższy czas eksploatacji sprzętu.

logo Intel i3 i5 i7

Komputer All In One tyłem

Monitor

Najważniejszą zaletą monitora jest to, że jest matowy, dzięki czemu możemy wygodnie pracować nawet w jasnych pomieszczeniach oraz gdy monitor jest odwrócony w kierunku okna. Rozmiar monitora wynosi 23,8 cali. Jest podświetlany diodami LED. Matowe ekrany najczęściej stosują firmy zajmujące się sprzętem dla profesjonalistów w branży fotograficznej czy video. Jest to nieocenione udogodnienie w codziennej często wielogodzinnej pracy przy komputerze. W tym monitorze zastosowano także technologię MSI Anti-Flicker chroniącą oczy użytkownika poprzez zapobieganie migotaniu obrazu. Monitor ma też bardzo cienką ramkę, zaledwie 2,2 mm. Rozdzielczość ekranu wynosi 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD. Matowy ekran plus bardzo duży kąt widzenia wynoszący 178 stopni czyni z MSI PRO 24X efektywne narzędzie pracy zarówno w domu jak i w biurze.

Ciekawostka. Można jednym przyciskiem przełączyć tryb pracy monitora z obsługującego komputer na pracę w trybie monitora zewnętrznego.

Komputer MSI 24X bok

Podsumowanie

  • Szerokie pole zastosowania: dom, biznes (podwójna karta LAN), edukacja
  • Oszczędność miejsca
  • Matowy ekran o szerokim kącie widzenia
  • Stylowy Design
  • Możliwość rozbudowy
  • 4 x USB Super Speed

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News