Miłośnicy tatuażu, przybywajcie do Gdańska! 450 tatuatorów w jednym miejscu, czyli Gdańsk Tattoo Konwent

Rudowłosa dziewczyna na tle publiczności

Już wkrótce AmberExpo w Gdańsku zamieni się w miejsce dedykowane wszystkim miłośnikom sztuki tatuażu. Mowa naturalnie o 30. edycji ogólnopolskiego festiwalu Tattoo Konwent!

Gdańsk Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 13-14 lipca. To impreza przeznaczona dla miłośników tatuażu i wszelkich przejawów alternatywnej działalności artystycznej. Gdańsk Tattoo Konwent to dla wielu najważniejsza odsłona cyklu odbywającego się w czterech polskich miastach. To właśnie w Trójmieście w 2009 roku miała miejsce pierwsza edycja festiwalu. Dziś wydarzenie przyciąga tysiące odwiedzających – nie tylko lokalsów, ale również miłośników tatuażu z całej Polski.

https://www.instagram.com/p/BzFmGVol0qT/

Wracając do tegorocznej edycji, najważniejszą przestrzenią festiwalu będzie strefa, w której tworzyć będzie ponad 450 tatuatorów z kraju i zagranicy oraz konkursy na najlepsze tatuaże.

Od tego roku wszystkie imprezy z cyklu odbywają się w myśl hasła przewodniego Inne wymiary sztuki. Tattoo Konwent bowiem to nie tylko tatuaże. W programie znaleźć można pokazy, koncerty, wystawy, warsztaty oraz inne atrakcje odbywające się w specjalnych strefach tematycznych. W programie rozrywkowym Gdańsk Tattoo Konwent znajdzie się między innymi: The Analogs w akustycznej odsłonie, pokaz INK3D – autorskiego mappingu opowiadającego dzieje tatuażu, a także alternatywne performanse, wśród których warto wymienić podniebne show w wykonaniu Aerial Vertige, ogniste fireshow, które zaprezentuje Mike Garcia oraz występ Fakira Testy.

https://www.instagram.com/p/By2trcNFhDO/

Tatuatorzy zebrani podczas wydarzenia będą mogli wystawić swoje prace w 11 kategoriach konkursowych. Tatuaże wykonane na ciałach uczestników wydarzenia – przed lub w trakcie jego trwania – oceni Jury obradujące na scenie głównej festiwalu. Wśród atrakcji Gdańsk Tattoo Konwent znajdzie się także między innymi Dziarka w ciemno – specjalna akcja, w trakcie której ukryty za specjalną kotarą tatuator wykonuje na ciele uczestnika zabawy tatuaż o nieznanej dla niego tematyce.

Wśród stref tematycznych znajdą się atrakcje, które zadowolą między innymi fanów mody, motoryzacji, dobrego jedzenia czy najmłodszych! Tradycyjnie w przestrzeniach AmberExpo stanie strefa Hotball, strefa chill, strefa animacyjna. Nie zabraknie też foodtracków.

Wśród wystaw zobaczyć będzie można ekspozycję fotografii z serii Beauty Behind The Ink Kamili Burzymowskiej czy grafiki Od rzeczy Jana Macieja Bojko. W tym roku uczestników czeka wiele ciekawych niespodzianek! Może koncert akustyczny, alternatywny pokaz mody, sesje zdjęciowe, malarstwo na żywo lub bodypainting?

Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl

Plakat Tattoo Konwent

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News