Categories: ludziemiasto

Migracje II: spektakl Polek o kobietach w Australii

Dwie młode kobiety – kreatywne, pełne pomysłów, silne i gotowe do działania. Artystki, które nie boją się podejmować wyzwań twórczych. Tancerki, dla których ruch jest koniecznością, ale i jednym z najpiękniejszych środków przekazu i kontaktu z publicznością, podjęły się realizacji niezwykłego przedsięwzięcia.

W Australii, na krańcu świata, w ramach Projektu Migracje powstanie spektakl MIGRACJE II, będący pozytywnym manifestem, stworzonym przez kobiety i o kobietach.

Dlaczego Australia? Podróż na przeciwległy kraniec świata, ma przybliżyć je do dzikiej i nieokiełznanej natury, innej kultury oraz innych kobiet – a może właśnie takich samych jak one?

Sonia Egner to pomysłodawczyni Projektu Migracje, zawodowa tancerka, choreograf, instruktor pilates. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu i prestiżowej uczelni Codarts Dance Academy w Holandii.

Aneta Socowa, współtwórczyni drugiej części Projektu Migracje, tancerka, fizjoterapeutka, hipoterapeutka i dyplomowany instruktor tańca.

Wspólnie kontynuują ideę zainicjowanego w 2012 roku multidyscyplinarnego Projektu Migracje, którego celem jest połączenie różnych form artystycznych oraz zgłębienie samego zagadnienia tytułowych ’Migracji jako formy mobilności przestrzennej.

By ten pomysł odniósł sukces, potrzebna będzie pomoc. Projekt można wesprzeć finansowo za pomocą serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi. Dołożenie cegiełki do tego przedsięwzięcia  otworzy drzwi do spełnienia  marzeń i przyczyni się do powstania czegoś wyjątkowego i kreatywnego.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak
Zdjęcie wyróżniające: Bubusława Górny

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago