Artyści, których prace będziemy mogli zobaczyć podczas Instytut Festival Music & Art

Mural na ścianie w kształcie pioruna i dwójka ludzi stojąca obok

Do drugiej edycji Instytut Festival Music & Art pozostał mniej niż miesiąc, więc to najwyższy czas, by zapoznać was z drugą – artystyczną stroną festiwalu.

Już 21-22 czerwca 2019 roku w XIX-wiecznym Garnizonie Modlin odbędzie się druga edycja Instytut Festival Music & Art. Podobnie, jak przy pierwszej edycji, tutaj również wielką atrakcją dla uczestników będą działania artystów w przestrzeni wydarzenia.

Twórcy związani z warszawską Pracownią N22 wypełnią Garnizon Modlin wielkoskalowymi instalacjami, projekcjami video i street artem. Artyści zaaranżują także klimatyczne strefy chill-outu, gwarantujące znużonym imprezowiczom odpoczynek w ciepłej, przyjaznej atmosferze.

Baner instytut festiwal

Kuratorem działań artystycznych tegorocznej edycji Galerii Forty / Forty jest SC Szyman (Pracownia N22).

Ogłoszony został również konkurs na niskobudżetowe projekty artystyczne, do którego zgłosić się może każdy. Projekty te zostaną zrealizowane w niezliczonych, tym razem dostępnych dla festiwalowiczów komnatach twierdzy. Kolejną atrakcją tych przestrzeni będzie wystawa obrazów namalowanych na ścianach komnat w ramach towarzyszącego festiwalowi graffiti jamu. Siła obrazów wsparta zostanie brzmieniem czterech soundsystemów, ukrytych w przestrzeniach budynku. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie tutaj.

Pamiętajcie, by obserwować na bieżąco także wydarzenie Instytut Festival Music & Art na Facebooku! A my teraz prezentujemy Wam artystów, których prace będzie mogli podziwiać podczas tego wyjątkowego wydarzenia!

1. SC Szyman

https://www.instagram.com/p/Bs7jHdqlXxH/

Legenda warszawskiej sceny urban art. Rozpoczynał od oldschoolowego graffiti szablonowego, by z czasem stać się twórcą murali i czołowym przedstawicielem nurtu niezależnego plakatu autorskiego. Na jego prace można natknąć się w wielu miastach w Europie. W Warszawie jego postery zdobią zarówno ciemne bramy Pragi, jak i kolekcję Muzeum Narodowego. SC Szyman to również twórca warszawskiej Pracowni N22 i kurator licznych wystaw, z tegoroczną edycją działań Galerii Forty/Forty dla Instytut Festival Music&Art na czele.

2. Sławomir Zbiok Czajkowski

https://www.instagram.com/p/Bv314K4lw0X/

Jeden z czołowych malarzy młodego pokolenia, absolwent wrocławskiej ASP, laureat Nagrody Gepperta za rok 2012. Jego styl ewoluował od klasycznego graffiti, poprzez uliczny street art, aż po psychodeliczne, niezwykle barwne i intrygujące malarstwo sztalugowe.

3. Jakub Gliński

https://www.instagram.com/p/Bwr9Gyml1fp/

Enfant terrible młodej polskiej sztuki, twórca totalny i radykalny. Jego inspiracją i domeną działań jest destrukcja, rozkład i cywilizacyjne odpady. Radykalne działania performatywne Glińskiego pozostawiają często widzów w stanie głębokiego szoku. Malarstwo i instalacje, tworzone zwykle intuicyjnie i podświadomie, w obfitej w gest ekspresji abstrakcyjnej estetyce trash and error, wystawiane są chętnie przez progresywne galerie sztuki w całym kraju.

4. Miss Dorys

https://www.instagram.com/p/BvVGIpoAvTa/

Artystka z Warszawy, związana z pracownią N22. Zajmuje się street artem i vlepkarstwem.

5. Martiszu / Marta Ludwiszewska

https://www.instagram.com/p/BxSExDrF-5u/

Zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Projektuję m.in. plakaty, książki, okładki płyt, ilustracje prasowe, identyfikacje wizualne oraz oprawy graficzne wydarzeń artystycznych. Na co dzień współpracuje z Pracownią N22. Jest pomysłodawczynią Pogotowia Graficznego, akcji plakatowej wspierającej ogólnopolskie manifestacje prodemokratyczne. Współorganizuje cykl imprez Full Moon Party, niezależną inicjatywę artystyczną na rzecz promocji polskiego urban art’u.

6. Tomasz Matches

https://www.instagram.com/p/BrQObMzlQCl/

Twórca związany przez blisko dwie dekady z warszawską sceną graffiti. W trakcie studiów na ASP zainteresował się technologią trawienia metali. Dziś jego obrazy, obiekty i instalacje nadal posiadają charakterystyczne, znane jeszcze z okresu ulicznego wzory i faktury, jednak teraz wytrawione na wieczność w metalowych płytach.

7. Maciej Połczyński

https://www.instagram.com/p/BXxYUBhFzSV/

W wieku kilkunastu lat, jako Maniac, rozpoczynał swą aktywność artystyczną jako twórca graffiti szablonowego, tworząc w tej technice charakterystyczne, abstrakcyjne wzory graficzne. Zainteresowanie klasycznym, ulicznym graffiti skierowała go w stronę typografii i projektowania graficznego. Po ukończeniu studiów skupił się na projektowaniu liter.

Oceń artykuł. Autor się ucieszy