Strona główna art Artyści, których prace będziemy mogli zobaczyć podczas Instytut Festival Music & Art

Artyści, których prace będziemy mogli zobaczyć podczas Instytut Festival Music & Art

Mural na ścianie w kształcie pioruna i dwójka ludzi stojąca obok

Do drugiej edycji Instytut Festival Music & Art pozostał mniej niż miesiąc, więc to najwyższy czas, by zapoznać was z drugą – artystyczną stroną festiwalu.

Już 21-22 czerwca 2019 roku w XIX-wiecznym Garnizonie Modlin odbędzie się druga edycja Instytut Festival Music & Art. Podobnie, jak przy pierwszej edycji, tutaj również wielką atrakcją dla uczestników będą działania artystów w przestrzeni wydarzenia.

Twórcy związani z warszawską Pracownią N22 wypełnią Garnizon Modlin wielkoskalowymi instalacjami, projekcjami video i street artem. Artyści zaaranżują także klimatyczne strefy chill-outu, gwarantujące znużonym imprezowiczom odpoczynek w ciepłej, przyjaznej atmosferze.

Baner instytut festiwal

Kuratorem działań artystycznych tegorocznej edycji Galerii Forty / Forty jest SC Szyman (Pracownia N22).

Ogłoszony został również konkurs na niskobudżetowe projekty artystyczne, do którego zgłosić się może każdy. Projekty te zostaną zrealizowane w niezliczonych, tym razem dostępnych dla festiwalowiczów komnatach twierdzy. Kolejną atrakcją tych przestrzeni będzie wystawa obrazów namalowanych na ścianach komnat w ramach towarzyszącego festiwalowi graffiti jamu. Siła obrazów wsparta zostanie brzmieniem czterech soundsystemów, ukrytych w przestrzeniach budynku. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie tutaj.

Pamiętajcie, by obserwować na bieżąco także wydarzenie Instytut Festival Music & Art na Facebooku! A my teraz prezentujemy Wam artystów, których prace będzie mogli podziwiać podczas tego wyjątkowego wydarzenia!

1. SC Szyman

https://www.instagram.com/p/Bs7jHdqlXxH/

Legenda warszawskiej sceny urban art. Rozpoczynał od oldschoolowego graffiti szablonowego, by z czasem stać się twórcą murali i czołowym przedstawicielem nurtu niezależnego plakatu autorskiego. Na jego prace można natknąć się w wielu miastach w Europie. W Warszawie jego postery zdobią zarówno ciemne bramy Pragi, jak i kolekcję Muzeum Narodowego. SC Szyman to również twórca warszawskiej Pracowni N22 i kurator licznych wystaw, z tegoroczną edycją działań Galerii Forty/Forty dla Instytut Festival Music&Art na czele.