Męski plus size

Temat zbyt szczupłych modelek i kampanie z modelkami plus size już za nami. Hermetyczny świat mody z trudem przyjmuje nowości, lecz musi mierzyć się z nimi coraz częściej. Obecnie na tapecie pojawił się temat modeli plus size – ich przedstawicielem i prekursorem jest Zachary Miko.

Amerykanin ma 26 lat, jest z wykształcenia muzykiem i aktorem. Stał się sławny dzięki swoim ponad 100 cm w talii, które nie zniechęciły odzieżowego portalu target.com do zaangażowania go jako modela. Zach prezentuje ubrania w sekcji dla mężczyzn z niestandardowymi wymiarami.

zach miko zach miko 2

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jak sam wspomina w wywiadach, odkąd jego zdjęcia pojawiły się w internecie, przestał przejmować się tym jak wygląda i nie aspiruje do bycia wysportowanym ideałem, którego wizerunek kreują media. Udział Zacharego w kampanii sklepu Target został również dobrze przyjęty przez środowisko. Twórca portalu Chubstr, kierowanego do mężczyzn poszukujących swojego stylu niezależnie od wagi, pochwalił działalność modela i podał go za przykład, który powinni naśladować inni. Wystąpienie Zacharego Miko zmusiło media do podjęcia tematu modeli plus size, a właściwie ich braku na rynku odzieżowym. Zachary wywołał dyskusję, lecz nie zakończył na tym swojej przygody z modelingiem. Podjął również współpracę z nowojorską agencją modeli i modelek IMGmodels, biorąc udział w kampanii kierowanej do mężczyzn w rozmiarze plus-size.

Zach Miko to pierwszy model, którego niestandardowe kształty mają stać się symbolem męskiej walki o tolerancję w środowisku mody i udowodnić, że każdy, bez względu na rozmiar, może wyglądać dobrze. Trzymamy kciuki za jego działalność. Jeśli udało się jego poprzedniczkom, znanym dzisiaj modelkom, takim jak Precious Lee, Ashley Graham czy Tess Holliday, to dlaczego miałoby nie udać się jemu? Wygląda przecież świetnie!

zach miko instagram

tekst | Ada Olejnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News