Manicure tytanowy – czym jest, jak go zrobić i jakie są jego zalety?

manicure tytanowy różowe paznokcie

Manicure tytanowy, inaczej nazywany dip powder, to jedna z metod stylizacji paznokci, która stanowi alternatywę dla manicuru żelowego oraz hybrydowego. Co wydaje się być największą różnicą, to brak konieczności stosowania lampy UV. Pomimo tego, że paznokcie nie będą utwardzane lampą, przy manicure typu dip powder, efekt jest równie satysfakcjonujący. Wiele warstw pudru pokrytych lakierem, tworzy wytrzymałą powierzchnię. Czym się charakteryzuje? Opisujemy metodę dip powder oraz jej wady i zalety.

Manicure tytanowy – metody

Proces wykonywania manicure pudrowego różni się od innych manicure, z którymi mogłaś mieć wcześniej do czynienia. W przeciwieństwie do żelu, który wymaga promieni UV do utrwalenia lakieru, czy akrylu, w manicure dip powder stosuje się pigmentowany proszek. Najpierw z małego pojemnika z wybranym kolorem, nakładana jest baza i uszczelniacz. Następnie nakłada się obie warstwy, dopasowując je do konturów paznokcia. Niektóre marki twierdzą, że produkty te są “zdrowe” dla paznokci, ponieważ w ich formułach znajdują się witaminy. Manicure może utrzymywać się nawet do miesiąca, ale czy faktycznie jest bezpieczny?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwracać uwagę, jest metoda nakładania pudru. Niektórzy styliści zanurzają paznokcie bezpośrednio w pojemniku – tak właśnie manicure zyskał swoją nazwę – a nie malują pigmentu pędzelkiem. Jest to niehigieniczne ze względu na zarazki, które mogą zostać przeniesione na paznokcie podczas zanurzania ich w buteleczce. Jeśli zdecydujesz się na ten manicure, upewnij się, że manikiurzystka rzeczywiście maluje bazę, pigment i warstwę uszczelniającą pędzelkiem.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Manicure tytanowy – trwałość

Manicure typu dip zazwyczaj utrzymuje się przez trzy do czterech tygodni. Zależy to od tego, jak poszczególne warstwy pudru i lakieru zostały nałożone, a także od stopnia, w jakim narazimy dłonie i paznokcie na działanie wody, temperatury czy środków chemicznych. 

Manicure tytanowy, hybrydowy i żelowy – różnice

Masz wątpliwości, czy regularne stosowanie lampy nie uszkodzi twojej płytki paznokcia? Twoje paznokcie są łamliwe i delikatne, a chcesz mieć piękny i trwały manicure? Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wybrać manicure tytanowy, żelowy  albo hybrydowy i która z metod jest lepsza i bezpieczniejsza, tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. We wszystkich przypadkach można osłabić płytkę paznokcia i uszkodzić ją przy nieumiejętnym usuwaniu. Tytan jest jednak łagodniejszy od hybrydy, ma niewielki wpływ na płytkę, oczywiście gdy prawidłowo się z nim obchodzimy. Żel również dodaje paznokciom dodatkowej wytrzymałości. Jednak porównując go do lakieru hybrydowego, jest mniej elastyczny i znacznie grubszy. Manicure hybrydowy oraz żelowy wymaga zastosowania lampy LED lub UV, która nie jest już wymagana przy manicure tytanowym.

malowanie paznokci brokatowym lakierem

Manicure tytanowy – edycja domowa

Chociaż wydaje się, że puder, w którym zanurza się paznokcie jest całkowicie bezpieczny, to jednak zawiera on szkodliwe substancje chemiczne, które mogą uszkodzić skórę lub płytkę paznokcia, jeśli nie zostaną prawidłowo zastosowane. Nawet produkty klasy profesjonalnej i produkty przeznaczone do użytku domowego zawierają szkodliwe substancje chemiczne, dlatego bezpieczniej jest udać się do profesjonalisty w celu wykonania zarówno zabiegu.

Oczywiście wykonanie manicuru tytanowego jest możliwe w domowych warunkach – w sklepach można znaleźć zestawy pudrów, pilników oraz lakierów utwardzających. Istotne jest jednak zachowanie ostrożności, szczególnie przy zdejmowaniu warstwy pudru.

Manicure tytanowy – usuwanie pudru i lakieru 

Kolejnym powodem dla którego odradza się samodzielnie wykonywanego manicure tytanowego jest jego usuwanie. Dlaczego? Najefektywnieszym sposobem ściągania manicure typu dip powder jest wykorzystanie acetonu. Należy zanurzyć paznokcie w jego roztworze, co niestety może prowadzić do zwiększonej ich łamliwości i kruchości. Zbyt długie trzymanie paznokci w wacikach nasączonych acetonem lub bezpośrednio w samym jego roztworze, może dogłębnie zniszczyć płytkę paznokcia, a także samo łożysko, co uniemożliwi paznokciom zdrowego wzrostu. 

Dlatego tak ważna jest zwiększona pielęgnacja dłoni i paznokci, szczególnie po usunięciu manicure. Zaleca się codzienne stosowanie olejków, które odżywią całą strukturę paznokcia, a także nawilżą skórę dłoni.

Manicure tytanowy –  zalety i wady

Tyle ile specjalistów i posiadaczy manicure tytanowego, tyle opinii względem jego potencjalnych zalet i wad. Przyjrzymy się nieco dokładniej tej kwestii. 

  • Ryzyko niskiej higieniczności zabiegu – niektóre salony oferują usługę manicure tytanowego. Zabieg przeprowadza się według wspomnianych przez nas zasad, jednak każdorazowo zamacza się palec w słoiczku z pudrem. I teraz powstaje pytanie… Czy słoiczek jest jednorazowy? Zalecamy więc zapoznanie się z technikami wybranego salonu przed samym zabiegiem!
  • Brak konieczności utwardzania paznokci lampami UV –  Po nałożeniu warstwy lakieru nawierzchniowego nie trzeba utwardzać paznokci w szkodliwych promieniach UV.
  • Wysoka trwałość  – paznokcie wykonywane metodą proszkową utrzymują się bardzo długo. Jeśli zostaną prawidłowo wykonane przez profesjonalistę, możesz oczekiwać, że paznokcie będą wolne od odprysków nawet przez miesiąc!
  • Nieskończony wybór kolorów – Wraz z boomem na dip powder nails firmy zaczęły starać się oferować szeroką gamę kolorów, podobnie jak w przypadku tradycyjnego lakieru do paznokci. Nie powinnaś mieć żadnych problemów ze znalezieniem odcieni pudru, które zastąpią twoje ulubione lakiery.
  • Efekt ,,grubych paznokci” – Jeśli na paznokcie naniesie się zbyt dużo pudru, szybko można uzyskać efekt ciężkich i grubych paznokci. Można tego uniknąć, ścierając nadmiar pudru z paznokcia przed nałożeniem warstwy uszczelniającej.
  • Ryzyko alergii – jednym ze składników pudrów są monomery, które mogą wywoływać alergie i podrażnienia

dłoń trzymająca opakowanie z brokatem na paznokcie

Manicure tytanowy – cena

Ten rodzaj zabiegu manicure jest droższy niż manicure żelowy lub hybrydowy. Średnio, wizyta w salonie kosmetycznym może kosztować około 150 złotych. Jednak ze względu na zwiększoną twardość i wytrzymałość paznokci tytanowych, nie ma potrzeby odnawiania paznokci co dwa tygodnie.

Podsumowanie

Choć manicure dip powder stanowi ciekawą alternatywę dla pozostałych metod stylizowania paznokci, nie jest to metoda, podobnie jak w przypadku manicuru hybrydowego, żelowego czy akrylowego, która sprawi, że Twoje paznokcie staną się zdrowe i odżywione. Istotne jest profesjonalne wykonanie zabiegu przy użyciu sprawdzonych lakierów oraz pudrów, a także codzienne nawilżanie dłoni i paznokci.

Zobacz też: Zmysłowy film odpowiadający na pytanie: co mówią nasze dłonie?

Zmysłowy film odpowiadający na pytanie: co mówią nasze dłonie?

 

Autor: Anna Ciesielska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News