Zmysłowy film odpowiadający na pytanie: co mówią nasze dłonie?

IGGLYDN i Jordan Macrae stworzyli dający do myślenia film o naszych dłoniach. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, co mówimy przez nasze ręce? I nie mówimy tu o typowych zasadach gestykulacji.

W Stworzeniu Adama Michała Anioła dłoń zajmuje centralne miejsce, stanowiąc silny element, za pomocą którego Bóg przekazuje życie Adamowi. Zgodnie z tym w co wierzył Michał Anioł, dłonie wciąż stanowią jedną z najważniejszych części naszego ciała. To dzięki nimi nawiązujemy kontakt z innymi ludźmi, tworzymy dźwięki, których wibracje mogą poczuć nawet ludzie pozbawieni słuchu. Przede wszystkim, nasze dłonie też mają własną tożsamość, która pomaga nam w komunikacji.

Mieszkający w Londynie filmowcy IGGLYDN (mogliście widzieć ich w zestawieniu Dazed100) oraz Jordan Macrae zwrócili uwagę na znaczenie dłoni w ich najnowszym, krótkim filmie, HANDS. Zapominamy, jakie znaczenie w codziennych kontaktach odgrywają nasze dłonie – tłumaczą IGGLYDN. Chcieliśmy uświadomić ludziom, jaki wpływ na otoczenie ma sposób, w jaki sposób wykonują choćby najmniejsze gesty.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W filmie pojawiają się dłonie młodych i kreatywnych osób, jak Natalie Onofua i J C Cowans. Nakręciłem sporo gadających głów, ale zawsze zastanawiałem się, co gdyby publiczność nie widziała twarzy osób, które mówią – powiedział Macrae. Priorytetem stało się, aby oddać głos dłoniom. Przeczytałem gdzieś, że język ciała wyraża więcej niż słowa, które wypowiadamy – mówi Macrae – Poza słowami jest jeszcze ton i dłonie, którymi wykonujemy ważne gesty.

Mimo że wiele osób potrafi manipulować mową ciała, by przekazać swoje oczekiwania względem innych, dłonie nie mogą być ułożone w ten sam sposób. To znaczy, że w nich mogą ukrywać się nasze szczere uczucia. Mogą wyrażać wiele skrywanych rzeczy – dodaje IGGY.

Scena, w której J C Cowans dotyka białego jedwabiu, pokazuje nam jak zmysłowe potrafią być dłonie. Kiedy materiał prześlizguje się po wewnętrznej części jej dłoni, niemalże możemy poczuć to między naszymi palcami. Myślę, że często zapominamy o tym, jak intymne potrafią być nasze dłonie – mówi Macrae – Trzymanie się za ręce to prawdopodobnie najbardziej romantyczny kontakt, jaki zachodzi między ludźmi.

W pędzącej, cyfrowej rzeczywistości dłonie służą nam przede wszystkim do obsługiwania technologii, ale HANDS przypominam nam, że w tej części naszego ciała możemy odnaleźć również naszą tożsamość.

Tekst: Mateusz Sidorek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News