Małgosia Bela kończy 38. lat!

Dziś 38. urodziny obchodzi modelka i aktorka Małgorzata Bela. Jedna z tych Polek, którym udało się zrobić karierę w wielkim świecie mody i zaistnieć za granicą. Życzymy jej dużo szczęścia i kolejnych sukcesów oraz zaglądamy do jej życiorysu.

Wydawać by się mogło, że Małgosia Bela ma w życiu wszystko: urodę, piękną figurę, talent do modelingu, umiejętności aktorskie, kochającego męża i syna, a na dodatek mieszka w pięknym Paryżu. W zrobieniu światowej kariery nie przeszkodził jej nawet późny start – zaczynała w wieku 21 lat i w ciągu zaledwie kilku zdołała rzucić świat mody na kolana. Może pomogła jej w tym nieco androgeniczna uroda? Mocne rysy twarzy to poniekąd jej znak rozpoznawczy.

Bela galapl

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pierwsze kroki na wybiegu stawiała w Paryżu u Commes des Garçons, Givenchy i Balenciagi. Szybko podpisała zagraniczne kontrakty i podjęła współpracę z kolejnymi wielkimi markami, takimi jak: Calvin Klein, Chanel, Chloé, Giorgio Armani, Givenchy, Marc Jacobs, Stella McCartney, Valentino, Versace czy Yves Saint Laurent. Jak sama mówi, nie zdawała sobie sprawy z tego, że podbija wielki świat high fashion, a modę znała jedynie z teledysku George’a Michaela. Nie da się jednak ukryć, że wspięła się na sam szczyt modowej drabiny. I właśnie wtedy postanowiła zrobić sobie przerwę od modelingu i skupić się na karierze aktorskiej.

W filmie „Ono” Małgorzaty Szumowskiej zagrała główną rolę – młodą kobietę, która zaszła w niechcianą ciążę i zmieniła swój stosunek do dziecka, gdy dowiedziała się, że dwumiesięczny płód ma zdolność słyszenia. Za tę rolę otrzymała nawet nagrodę za nieprofesjonalną rolę kobiecą. Grała również w filmach o polskim papieżu, czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Janosik. Prawdziwa historia” i „Bez tajemnic”.

filmwebpl

Za każdym razem udowadniała, że modeling nie jest jej jedyną mocną stroną. Na pewno talent aktorski pomogło jej rozwinąć Actors Studio w Nowym Jorku, gdzie została przyjęta na studia w roku 2003, ale przecież bez „tego czegoś” nic by z tego nie wyszło.

Nawet po przerwie na aktorstwo świat mody o niej nie zapomniał. W sezonie wiosna-lato 2015 została twarzą domu mody Gucci. Patrząc na zdjęcia z kampanii, na pewno nie pomyślelibyście, że Bela ma już 38 lat. Mimo że w tym wieku modelki często są już na modowej emeryturze, Polka pokazuje, że wiek nie gra roli a w jej przypadku działa nawet na jej korzyść. Śmiało możemy powiedzieć, że Małgosia Bela jest jak wino – „im starsza tym lepsza”. Może służy jej miłość? Dwa lata temu powtórnie wyszła za mąż, tym razem za Jean-Yvesa Le Fura, francuskiego biznesmena i dziennikarza, założyciela czasopisma Numero. Mieszkają w Paryżu i wspólnie wychowują jedenastoletniego syna modelki.

Bela fashiondesincom

Wygląda na to, że Małgorzata Bela faktycznie ma w życiu wszystko i do tego sama ciężko na to zapracowała. Cieszymy się, że tacy ludzie też tworzą wizerunek Polski i Polaków za granicą.

 

tekst | Aleksandra Barcz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News